Yılın iş insanları 2017

Yıldırım'dan YSK'ya itirazlarla ilgili açıklama

Yıldırım, 'İtirazlar YSK'nın değerlendirmesi sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bizim onun üzerine bir laf söylememiz yanlış olur' dedi.


  FOTOĞRAF: AA
19.04.2017
Yıldırım'dan YSK'ya itirazlarla ilgili açıklama

 

 

 

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti 116. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı öncesi partisinin genel merkezine girişinde gazetecilere açıklamada bulundu.

Yıldırım, halk oylamasına ilişkin referandum sonucuna itirazlarla ilgili olarak, "Yapılan bu itirazlar Yüksek Seçim Kurulunun değerlendirmesi sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bizim onun üzerine bir laf söylememiz yanlış olur. Bizim işimiz değildir, biz görevimizi yaptık, sandığı milletin önüne getirdik ve milletin kararını vermesini sağladık." dedi.

Kabine revizyonu iddiaları ile ilgili olarak da Yıldırım, şunları kaydetti:
"Bu seçim sadece anayasa ve hükümet değişikliği konusunda bir sonuç ortaya koymamıştır. Aynı zamanda bu seçimden bütün partilerin alması gereken mesajlar da vardır, biz de AK Parti olarak kendi payımıza düşen mesajı aldık. Mesaj, 'Tamam, AK Parti'ye olan güven devam ediyor ancak şu şu hususlarda da daha dikkatli olmanız gerekiyor' diye bize bir de not düşüyor. Bu yüzden de gerek yerel yönetimlerde gerek teşkilatlarımızda gerek hükümet faaliyetlerinde daha vatandaş memnuniyetini artıracak ne gerekiyorsa o hususlarda adımlar atacağız."   HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Uber'in 57 milyon kullanıcısının bilgileri çalındı
 
ASELSAN'dan 37,6 milyon euroluk sözleşme
 
Katar siber saldırısının sorumlusu BAE mi?

Küresel siber saldırı 53 milyar dolar zarara yol açabilir
 
En büyük 10 kurumsal siber saldırı
 
Siber saldırı dünya çapına yayılıyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X