iPad Versiyonu

Wall Street çalışanlarına 24 milyar dolar ikramiye

Wall Street'te menkul kıymetler alanında faaliyet gösteren firmalarda çalışan kişilere 2016'da toplam 23,9 milyar dolar ikramiye verildi.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
  FOTOĞRAF: Getty Images
16.3.2017
Wall Street çalışanlarına 24 milyar dolar ikramiye

ABD'nin finans merkezi olarak kabul edilen Wall Street'te menkul kıymetler alanında faaliyet gösteren firmalarda çalışan kişilere geçen sene toplam 23,9 milyar dolar ikramiye dağıtıldığı bildirildi.

New York eyaleti Müfettişi Thomas P. DiNapoli'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Wall Street'te menkul kıymetler alanında faaliyet gösteren broker şirketlerinde çalışan personele 2016 yılı için verilen ikramiyenin toplam tutarının, bir önceki yıla göre, yüzde 2 artarak 23,9 milyar dolara yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, söz konusu tutarın 2013'ten beri ilk defa artış gösterdiği kaydedilirken, Wall Street'te bir çalışanın geçen yıl aldığı ikramiyenin, bir önceki yıla göre yüzde 1 artarak, ortalama 138 bin 210 dolar olduğu bilgisi paylaşıldı.

New York'un menkul kıymetler sektöründe geçen sene 3 bin 800 kişilik yeni istihdam oluştuğuna dikkat çekilen açıklamada, sektördeki çalışanların toplam sayısının 177 bine ulaştığı ve bunun 2008 finansal krizinden beri yakalanan en büyük yıllık istihdam seviyesi olduğu vurgulandı.

Karlar 2012'den beri ilk defa arttı
Ayrıca, açıklamada, Wall Street'te menkul kıymetler alanında faaliyet gösteren firmaların toplam karının 2012'den beri ilk defa geçen sene artış kaydettiğine yer verildi.

Toplam karların geçen sene, bir önceki yıla oranla, yüzde 21 artarak 17,3 milyar dolara ulaştığı belirtilen açıklamada, bunun aynı zamanda son 4 yılın en yüksek toplam ikramiye miktarı olduğu ifade edildi.

Açıklamada, karlardaki artış ile ilgili olarak sektördeki "maliyet kesintileri ve düşük tazminat dışı harcamalara" işaret edildi.
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

DÜNYA KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Venezuela'da kongre liderinden Wall Street'e çağrı
 
Wall Street yöneticileri ihya olurken, Avrupalı bankacılar düşüşte
 
Trump, SEC başkanlığına Wall Street avukatını aday gösterdi

Wall Street Fed'in faiz artıracağına hiç bu kadar emin olmadı
 
Morgan Stanley'in karı beklentilerin çok üstünde
 
Katar'dan finans merkezi planı
DÜNYA KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Vatikan’ın parası Fransız'a, imajı İngiliz'e emanet
 
Katar’da ilk Türk Festivali’nin ilişkileri ısıtması bekleniyor
 
Avrupa'da gazete satışları düşüyor, dijital pazar yükseliyor

"Beyaz Yakalı" suç örgütünün en ünlü 10 ismi + daha az bilinen 15'i
 
ABD bütçesi haziran ayında 70,5 milyar dolar fazla verdi
 
Bill Gates’ten yeni doğum kontrol cihazına destek
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X