iPad Versiyonu

Vertu ve Bentley’den beş yıl sürecek akıllı telefon işbirliği

İki İngiliz markası beş yıl süreli anlaşma kapsamında pahalı otomobil tutkunları için birlikte akıllı telefon tasarlayacak.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
HABER: KEREM ÖZDEMİR
9.7.2014
Vertu ve Bentley’den beş yıl sürecek akıllı telefon işbirliği
Otomobil ile teknoloji yakınlaşırken Vertu ile Bentley'in anlaşması her iki marka için de iyi bir açılım olacak.

Lüks telefon üreticisi Vertu, lüks kategorinin tanınmış otomobil markalarından Bentley ile ortak telefon tasarlamayı kapsayan beş yıllık bir işbirliği anlaşması yaptığını açıkladı. “Vertu for Bentley” ibaresini taşıyan ilk telefonun 2014’ün ekim ayında piyasada olması planlanıyor.

Daha önce Porsche ve Ferrari gibi markaları da cep telefonlarına taşıyan Vertu’nun bu seferki hareketinin dikkat çekici bir boyutu “iki büyük İngiliz markasının evliliği” olarak nitelenmesinden geliyor. 2013’te Londra’da görüştüğüm Vertu CEO’su Massimilliano Pogliani, Vertu telefonların İngiltere’de üretildiğine yeterince vurgu yapılmadığını ve kendisinin marka gösterimlerinde Vertu’nun altına “İngiltere’de el işçiliği ile üretilmiştir” ifadesini eklettiğini anlatmıştı.

Nestle’nin premium markalarının deneyimi ile Vertu’nun CEO koltuğuna oturan Pogliani’nin sürdürdüğü marka dönüşümü içinde bu yeni adımın rastlantısal olduğunu düşünmek zor. Cep telefonlarını Hampshire’daki fabrikasında el işçiliği ile üreten zanaatkar firma Vertu’nun yeni anlaşma, Vertu markasının İngiliz kimliğini öne çıkarma konusunda da bilinçli atılmış önemli bir adım oluşturuyor.  

Vertu’nun geleneksel cihaz ve buna eşlik eden servis özelliklerini sunacak olan yeni telefon, Bentley’e özel bir uygulama üzerinden bu firmanın içeriğine de köprü kuracak. Volkswagen tarafından satın alınmış olmasına karşın İngiliz markası kimliğini koruyan Bentley, Türkiye’de de ilgi gören bir otomobil markası. Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre 2013’te Türkiye’de 21 adet Bentley satılırken, 2014’ün ilk altı ayında bu rakam altı oldu. 
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

LIFESTYLE KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Hakan Uzan'ın Vertu'yu satın aldığı iddia edildi
 
Koza İpek Holding'in otomobilleri satılacak
 
Dubai polisinin lüks araç filosuna yenileri eklendi

Çocuklarda süt dişleri
 
İbrahim Ahmed Acar eskrimde tarih yazdı
 
Neden kedi videolarına tıklıyoruz?
LIFESTYLE KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Galata’nın yeni gözdesi Robin's'te Fransız yemeğine ne dersiniz?
 
Ferrari’nin son şaheseri F12 berlinetta baş döndürüyor
 
İkinci el Chanel çantalar değerli, Marc Jacobs’lar değil

En değerli saat markalarından Patek Philippe geleceğini işliyor
 
Karl Lagerfeld Türkiye'deki ilk mağazasını Nişantaşı'nda açtı
 
Dondurulmuş yoğurdun fendi dondurmayı yenemedi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X