Vertu ve Bentley’den beş yıl sürecek akıllı telefon işbirliği

İki İngiliz markası beş yıl süreli anlaşma kapsamında pahalı otomobil tutkunları için birlikte akıllı telefon tasarlayacak.


HABER: KEREM ÖZDEMİR
9.07.2014
Vertu ve Bentley’den beş yıl sürecek akıllı telefon işbirliği
Otomobil ile teknoloji yakınlaşırken Vertu ile Bentley'in anlaşması her iki marka için de iyi bir açılım olacak.

 

 

 

 

Lüks telefon üreticisi Vertu, lüks kategorinin tanınmış otomobil markalarından Bentley ile ortak telefon tasarlamayı kapsayan beş yıllık bir işbirliği anlaşması yaptığını açıkladı. “Vertu for Bentley” ibaresini taşıyan ilk telefonun 2014’ün ekim ayında piyasada olması planlanıyor.

Daha önce Porsche ve Ferrari gibi markaları da cep telefonlarına taşıyan Vertu’nun bu seferki hareketinin dikkat çekici bir boyutu “iki büyük İngiliz markasının evliliği” olarak nitelenmesinden geliyor. 2013’te Londra’da görüştüğüm Vertu CEO’su Massimilliano Pogliani, Vertu telefonların İngiltere’de üretildiğine yeterince vurgu yapılmadığını ve kendisinin marka gösterimlerinde Vertu’nun altına “İngiltere’de el işçiliği ile üretilmiştir” ifadesini eklettiğini anlatmıştı.

Nestle’nin premium markalarının deneyimi ile Vertu’nun CEO koltuğuna oturan Pogliani’nin sürdürdüğü marka dönüşümü içinde bu yeni adımın rastlantısal olduğunu düşünmek zor. Cep telefonlarını Hampshire’daki fabrikasında el işçiliği ile üreten zanaatkar firma Vertu’nun yeni anlaşma, Vertu markasının İngiliz kimliğini öne çıkarma konusunda da bilinçli atılmış önemli bir adım oluşturuyor.  

Vertu’nun geleneksel cihaz ve buna eşlik eden servis özelliklerini sunacak olan yeni telefon, Bentley’e özel bir uygulama üzerinden bu firmanın içeriğine de köprü kuracak. Volkswagen tarafından satın alınmış olmasına karşın İngiliz markası kimliğini koruyan Bentley, Türkiye’de de ilgi gören bir otomobil markası. Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre 2013’te Türkiye’de 21 adet Bentley satılırken, 2014’ün ilk altı ayında bu rakam altı oldu. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Borsa güne yükselişle başladı
 
Borsada tarihi düşük seviye
 
Borsa güne yatay başladı

Borsa günü yükselişle tamamladı
 
İlk çeyrekte hızlı büyüyen şirketler
 
 Borsa günü yükselişle tamamladı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X