Universal, Disney'i solladı

ABD’nin dev film stüdyoları arasındaki rekabet devam ediyor. Şu ana kadar galip gelen ise Universal.


HABER: FORTUNE TÜRKİYE
  FOTOĞRAF: FORTUNE TÜRKİYE
7.07.2015
Universal, Disney'i solladı

 

 

 

 

ABD’nin dev film stüdyoları arasındaki rekabet devam ediyor. Şu ana kadar galip gelen ise Universal.

Bloomberg'ün haberine göre, yılın ilk yarısında Fast and Furious 7 ve Jurassic World filmleriyle gişenin galibi ABD’de bilet satışlarından 1,4 milyar dolar gelir elde ederek Universal oldu. En yakın rakibi Walt Disney ise 1,1 milyar dolar kazandı. Warner Bros üç büyük filmi Entourage, Jupiter Yükseliyor, Magic Mike XXL ile hayal kırıklığı yarattı ve üçüncü sırada kaldı.

Bu yıl Chappie dışında çok fazla göremediğimiz Sony geçen yıl 22 Jump Street ve The Amazing Spider Man 2 ile büyük başarı elde etmişti.

Yılın kalan yarısından çok umutlu olan Disney, Ant Man ve Fantastic Four’la izleyiciyi çekmeyi bekliyor. Universal Minions, Sony ise James Bond Spectre ile Disney’in süper kahramanlarını yenmek amacında.

Ama tüm dünyanın merakla beklediği, iple çektiği Star Wars (Yıldız Savaşları) Aralık’ta izleyicinin karşısında olacak. Star Wars’ın gelmiş geçmiş tüm rekorları altüst etmesi bekleniyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Arda Turan Barcelona'dan ayrılıyor mu?
 
Arda Turan'ı izlemek için 400 bin lira
 
Arda Turan akaryakıt istasyonu açacak

Çin futbolculara neden servet harcıyor?
 
Arda Turan 2016’da 4 markayla anlaştı
 
Lassa'da Arda Turan etkisi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X