iPad Versiyonu

Universal, Disney'i solladı

ABD’nin dev film stüdyoları arasındaki rekabet devam ediyor. Şu ana kadar galip gelen ise Universal.


HABER: FORTUNE TÜRKİYE
  FOTOĞRAF: FORTUNE TÜRKİYE
7.07.2015
Universal, Disney'i solladı

ABD’nin dev film stüdyoları arasındaki rekabet devam ediyor. Şu ana kadar galip gelen ise Universal.

Bloomberg'ün haberine göre, yılın ilk yarısında Fast and Furious 7 ve Jurassic World filmleriyle gişenin galibi ABD’de bilet satışlarından 1,4 milyar dolar gelir elde ederek Universal oldu. En yakın rakibi Walt Disney ise 1,1 milyar dolar kazandı. Warner Bros üç büyük filmi Entourage, Jupiter Yükseliyor, Magic Mike XXL ile hayal kırıklığı yarattı ve üçüncü sırada kaldı.

Bu yıl Chappie dışında çok fazla göremediğimiz Sony geçen yıl 22 Jump Street ve The Amazing Spider Man 2 ile büyük başarı elde etmişti.

Yılın kalan yarısından çok umutlu olan Disney, Ant Man ve Fantastic Four’la izleyiciyi çekmeyi bekliyor. Universal Minions, Sony ise James Bond Spectre ile Disney’in süper kahramanlarını yenmek amacında.

Ama tüm dünyanın merakla beklediği, iple çektiği Star Wars (Yıldız Savaşları) Aralık’ta izleyicinin karşısında olacak. Star Wars’ın gelmiş geçmiş tüm rekorları altüst etmesi bekleniyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 
BENZER HABERLER

Disney'i hackleyip fidye istediler
 
Buz beyazı PlayStation 4 satışa çıkıyor
 
Disney filmleri 2016’da dünya rekoru kırdı

TeknoSA, Disney Trading ile anlaştı
 
Teknoloji devi Sony'ye deprem darbesi
 
Sony Pictures Türkiye'de yatırım yapıyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X