Ultra zenginler için New York ‘out’

Asya ülkelerinde servet sahiplerinin sayısının hızla artmasıyla, New York dünyanın en zenginlerinin gözde şehri olma unvanını kaybetti.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
7.09.2018
Ultra zenginler için New York ‘out’

 

 

 

 

Yeni bir araştırmaya göre, Hong Kong en az 30 milyon dolar servet sahibi kişiler segmentinde en yoğun nüfusu barındıran şehir olarak New York’u geçti.
Wealth-X’in araştırması, eski İngiliz kolonisi olan Hong Kong’ta ultra zenginlerin sayısının geçen yıl yüzde 31 oranında artarak yaklaşık 10 bine yükseldiğini ortaya koydu. New York ise 9 bin kadar ultra zenginle Hong Kong’un arkasında kaldı. Sıralamada Tokyo üçüncü olurken, Paris ise Brexit’le konumu sarsılan Londra’yı geride bırakarak dördüncü sıraya yerleşti.
Tüm dünyada ise ultra zenginlerin sayısı geçen yıl yüzde 13 oranında artarak 256 bin kişiye yükseldi. Bu kişilerin toplam serveti 31,5 trilyon dolar oldu.
Raporda şu ifadelere yer verildi: ”Asya-Pasifik bölgesinin gelecek beş yılda diğer bölgelerle olan ultra-zengin açığını kapatması beklense de Avrupa’nın, Ortadoğu’nun ve Afrika’nın gerisinde kalacağı öngörülüyor.”HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Facebook, Asya'daki ilk veri merkezini Singapur'da kuruyor
 
Comparex’de iki yılda 4 kat büyüme
 
İstanbul Yeni Havalimanı ile dünya daha akıllı

Analitik herkes için çocuk oyuncağı olacak
 
Sizin için küçük, güvenlik için büyük adımlar
 
Micro Focus yeni yapısıyla geleceği şekillendirmeye hazır
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X