Turkcell ve Rusya'nın internet devi Mail.ru'dan dijital iş birliği

Turkcell ile Rusya'nın internet şirketi Mail.ru Grubu, dijital hizmetlerini dünya çapında genişletmek amacıyla iş birliği görüşmelerine başladı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
1.06.2018
Turkcell ve Rusya'nın internet devi Mail.ru'dan dijital iş birliği

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell Grubu ve Turkcell iştiraki Lifecell Ventures ile Rusya merkezli Mail.ru Grubu, sosyal medya ve e-posta çözümleri başta olmak üzere farklı internet hizmetleri alanlarında iş birliği olasılıklarını değerlendiriyor.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Mail.ru Grubu ile görüşmelere büyük bir heyecanla başladıklarını belirterek, görüşmelerin dijital hizmetleri tüm dünyaya genişletmenin bir adımı olacağını ifade etti.
Müşteri için en iyi alternatifler olacağını düşündükleri dijital çözümleri, yerel ihtiyaçlara göre özelleştirme konusunda deneyimli olduklarını vurgulayan Terzioğlu, "Bu deneyimlerimizi stratejik ortağımızla da paylaşacağız. Böylece bölgemizin en önemli oyuncularından biri olmayı, hizmetlerimizi dünyaya ihraç etmeyi ve yeni bir rekabet alanı yaratmayı amaçlıyoruz" dedi.
Mail.ru Grup Üst Yöneticisi Boris Dobrodeyev de, "Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden ve dijital dönüşümün öncülerinden Turkcell ile başarılı bir stratejik ortaklık kuracağımızdan eminiz. E-posta çözümlerimiz Turkcell'in dijital hizmet ekosistemini daha da geliştirebilir. Ayrıca sosyal ağlarımızın da Türkiye'de büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyor, Turkcell gibi güçlü bir yerel ortak sayesinde Türkiye pazarında büyük bir sosyal medya platformuna dönüşebileceğine inanıyoruz" açıklamasında bulundu.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Eti Bakır'dan katma değer yatırımı
 
Akıllı otomotiv kırılma noktasında
 
İkinci kuşakta sıfırdan motorcu oldular

Apple yaşlandı mı?
 
Doğuda gerinip, Batı'ya şut çekiyor
 
Bitcoin savaşçısı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X