iPad Versiyonu

Türk kozmetik devi Sephora'ya satılıyor

Türkiye'nin kozmetik devi Tekin Acar, Fransız Sephora Kozmetik'e satılıyor. Tekin Acar'ın Türkiye genelinde 79 mağazası bulunuyor.


  FOTOĞRAF: Shutterstock
18.04.2017
Türk kozmetik devi Sephora'ya satılıyor

Fransız kozmetik markası Sephora son zamanlarda finansal sıkıntı yaşadığını açıklayan Türk kozmetik devi Tekin Acar'ı satın alıyor.

Merkezi Fransa'da bulunan Sephora Kozmetik, Tekin Acar Kozmetik Mağazacılık Ticaret AŞ'yi devralmak için Rekabet Kuruluna başvurdu. 

Konuya ilişkin duyuru, Rekabet Kurumunun internet sitesinde yayımlandı.

Buna göre, Tekin Acar Kozmetik Mağazacılık Ticaret AŞ’nin, Sephora Kozmetik AŞ tarafından devralınması için Kurula başvuruldu. 

Fransa merkezli bir kozmetik şirketi olan Sephora'nın 33 ülkede 2 bin 300 mağazası bulunuyor.  7 yıl önce Türkiye'ye giren şirketin Türkiye'de 24 mağazası bulunuyor.
 
Tekin Acar Cosmetics ise 1979 yılında Ankara Kızılay Onur Çarşısı'nda 16 m2'lik bir mağazada parfüm ticaret yapmak amacıyla kuruldu. Tekin Acar'ın halihazırda Türkiye genelinde 79 mağazası ve 430 çalışanı bulunuyor.

 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Tekin Acar kepenk kapatıyor
 
KMD'de Özpamukçu yeniden başkan seçildi
 
Koton yabancıları, yabancılar Koton’u sevdi

ASELSAN, Malezya'da şirket kurdu
 
TED şirketlere açılacak
 
Erpiliç yakın coğrafyanın liderliğine oynuyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X