iPad Versiyonu

THY, Royal Brunei Havayolları ile ortak uçuşa başlayacak

THY, Royal Brunei Havayolları tarafından yapılan Bandar Seri Begawan-Dubai v.v. seferlerinde kendi sefer kodu ve numarası ile bilet düzenleyebilecek.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
  FOTOĞRAF: AA
19.2.2016
THY, Royal Brunei Havayolları ile ortak uçuşa başlayacak

Türk Hava Yolları (THY), Royal Brunei Havayolları ile ortak uçuşlara başlayacak.

THY'den yapılan açıklamaya göre şirket ile Royal Brunei Havayolları (BI) arasında, Dubai aktarmalı olarak İstanbul ile Bandar Seri Begawan noktalarını birbirine bağlayarak iki ülke arasında yolcu taşınmasını sağlayacak Kod Paylaşımı Anlaşması başlatılacak.

Anlaşma, Royal Brunei Havayolları tarafında Ticaret ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Karam Chand ile Network Planlama ve Uluslararası İlişkiler Başkan Vekili Ilyas Rory Teo; THY tarafında ise Yatırım ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bolat ile Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanı Özlem Salihoğlu tarafından Antalya'da imzalandı.

Kod Paylaşımı Anlaşması kapsamında THY, Royal Brunei Havayolları tarafından icra edilen Bandar Seri Begawan-Dubai v.v. seferleri için kendi sefer kodu ve numarası ile bilet düzenleyebilecek.

Buna karşılık Royal Brunei Havayolları, THY'nin icra etmekte olduğu İstanbul-Dubai v.v. seferlerine kendi kodu ve sefer numarası ile biletleme yapabilecek.  

Böylece iki ülke arasında seyahat edecek yolcular çok daha konforlu bir aktarma ile taşınacak.
Kod Paylaşımı Anlaşması, 22 Şubat 2016 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karam Chand, Royal Brunei Havayollarının iki hava yolu arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını bildirdi.

Chand, ilerleyen zamanlarda Kod Paylaşımı Anlaşmasının genişletilerek iki hava yolu için daha karlı bir işbirliği sağlanmasını temenni ettiğini dile getirdi.

Ahmet Bolat ise Royal Brunei Havayolları ile imzalanan söz konusu anlaşmanın, THY sefer numarasıyla İstanbul'dan Bandar Seri Begawan noktasına kod paylaşımlı seferler icra edilmesini mümkün kılacağını kaydetti.
Bolat, iki havayolu arasındaki iş birliğinin geliştirilerek uçuş ağlarının birleştirilmesiyle, yolcuların iki ülke arasındaki seyahat olanaklarını artıran anlaşmayı imzalamaktan şirket olarak büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

THY uçağına yıldırım isabet etti
 
THY'den, ABD ve İngiltere uçuşları için yeni önlemler
 
Uçtan uca mükemmel müşteri deneyimi

THY'den kabin yasağına karşı bir hamle daha
 
THY'den sürpriz sponsorluk
 
THY'den dış hatta indirimli bilet kampanyası
İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Basketbol gönüllüleri, 500'ün üzerinde çocuğa ulaştı
 
Apple’ın yönetici gardrobu: Burberry, YSL ve Tag Heuer
 
Mükemmel üretim odaklı Sarar, daha fazla büyümeyi hedefliyor

Yaver Holding, Türkiye'de yüksek mühendislik markası olacak
 
Anadolu Cam gözünü dünyanın ilk 3'üne dikti
 
Publicis Worldwide Türkiye'de 33 yıl sonra bayrak değişimi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X