iPad Versiyonu

Takeda İlaç Türkiye’de onkolojiyle büyüyor

Türk pazarındaki iş hacmini üç katına çıkaran Takeda Türkiye, özellikle onkoloji alanında geliştirdiği iki yeni ilaçla dikkat çekiyor.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
  FOTOĞRAF: Bülten
11.4.2017
Takeda İlaç Türkiye’de onkolojiyle büyüyor

230 yıllık bir geçmişi olan Japon ilaç kuruluşu Takeda 2009 yılında girdiği Türkiye pazarında hematoloji, onkoloji, gastroenteroloji, solunum, metabolizma, enfeksiyon ve kas iskelet sistemi gibi törapötik alanlarda faaliyet gösteriyor.

2015 yılında yaptığı önemli bir portföy satın alımıyla Türk pazarındaki iş hacmini üç katına çıkaran Takeda Türkiye, özellikle onkoloji alanında geliştirdiği iki yeni ilaçla dikkat çekiyor.

ARGE çalışmalarına yıllık 4 milyar dolarlık bütçe ayıran Takeda’nın yeni kanser ilaçlarından ilki kemik kanserlerinin en sık rastlanan türü olan ve daha çok çocuk ve genç erişkin hastalarda görülen osteosarkoma yönelik. Bu tedavi alanındaki Takeda’nın yeni ilacı uygun hastalarda standart tedavilere göre sağ kalım avantajı sağlayabiliyor.

Japon ilaç şirketinin diğer yeni ilacı ise lenfomaya yönelik. Takeda iki lenfıoma alt tipi olan Hodgkin lenfoma ve anaplastic büyük hücreli lenfomada karşılanmamış tedavi ihtiyaçlarında yenilikçi bir seçenek sunuyor. Takeda’nın bu alandaki yeni tedavi seçeneği kanser hücrelerine direkt bağlanabilen bir antikor-ilaç. Bu ilaç söz konusu iki lenfoma alt tipinde daha önceki tedavilere cevap veremeyen hastalarda sağ kalım süresini artırabilecek önemli etkilere sahip.

Takeda İlaç’la ilgili yıllık değerlendirme basın toplantısında konuşan Takeda Türkiye Genel Müdürü Gamze Yüceland, Türkiye’deki hastaların ve sağlık kurumlarının farklı ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için portföyü geliştirmeye, global yetkinliklerini Türkiye’deki ihtiyaçlar ile buluşturmaya devam edeceklerini belirtti.
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Japon ilaç üreticileri hücre yenilemeye odaklanıyor
 
Takeda Türk ilaç pazarına geç ama hızlı girdi
 
Marmarabirlik'te kar payı dağıtımına onay

Hamdi Ulukaya TIME 100 listesinde
 
Hayat Kimya'nın güçlü yükselişi
 
Atıştırmalık devi atakta
İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Yaver Holding, Türkiye'de yüksek mühendislik markası olacak
 
Apple’ın yönetici gardrobu: Burberry, YSL ve Tag Heuer
 
Publicis Worldwide Türkiye'de 33 yıl sonra bayrak değişimi

Basketbol gönüllüleri, 500'ün üzerinde çocuğa ulaştı
 
Mükemmel üretim odaklı Sarar, daha fazla büyümeyi hedefliyor
 
Anadolu Cam gözünü dünyanın ilk 3'üne dikti
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X