Takeda İlaç Türkiye’de onkolojiyle büyüyor

Türk pazarındaki iş hacmini üç katına çıkaran Takeda Türkiye, özellikle onkoloji alanında geliştirdiği iki yeni ilaçla dikkat çekiyor.


  FOTOĞRAF: Bülten
11.04.2017
Takeda İlaç Türkiye’de onkolojiyle büyüyor

 

 

 

 

230 yıllık bir geçmişi olan Japon ilaç kuruluşu Takeda 2009 yılında girdiği Türkiye pazarında hematoloji, onkoloji, gastroenteroloji, solunum, metabolizma, enfeksiyon ve kas iskelet sistemi gibi törapötik alanlarda faaliyet gösteriyor.

2015 yılında yaptığı önemli bir portföy satın alımıyla Türk pazarındaki iş hacmini üç katına çıkaran Takeda Türkiye, özellikle onkoloji alanında geliştirdiği iki yeni ilaçla dikkat çekiyor.

ARGE çalışmalarına yıllık 4 milyar dolarlık bütçe ayıran Takeda’nın yeni kanser ilaçlarından ilki kemik kanserlerinin en sık rastlanan türü olan ve daha çok çocuk ve genç erişkin hastalarda görülen osteosarkoma yönelik. Bu tedavi alanındaki Takeda’nın yeni ilacı uygun hastalarda standart tedavilere göre sağ kalım avantajı sağlayabiliyor.

Japon ilaç şirketinin diğer yeni ilacı ise lenfomaya yönelik. Takeda iki lenfıoma alt tipi olan Hodgkin lenfoma ve anaplastic büyük hücreli lenfomada karşılanmamış tedavi ihtiyaçlarında yenilikçi bir seçenek sunuyor. Takeda’nın bu alandaki yeni tedavi seçeneği kanser hücrelerine direkt bağlanabilen bir antikor-ilaç. Bu ilaç söz konusu iki lenfoma alt tipinde daha önceki tedavilere cevap veremeyen hastalarda sağ kalım süresini artırabilecek önemli etkilere sahip.

Takeda İlaç’la ilgili yıllık değerlendirme basın toplantısında konuşan Takeda Türkiye Genel Müdürü Gamze Yüceland, Türkiye’deki hastaların ve sağlık kurumlarının farklı ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için portföyü geliştirmeye, global yetkinliklerini Türkiye’deki ihtiyaçlar ile buluşturmaya devam edeceklerini belirtti.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Trump 'Amazon' baskısını sürdürüyor
 
Trump: Amazon çok az vergi ödüyor
 
'Trump peşine düştü' iddiası 54 milyar dolar kaybettirdi

Amazon, sağlık sektörüne giriyor
 
Amazon, en değerli ikinci şirket oldu
 
Avrupa Birliği'nden dijital şirketlere vergi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X