iPad Versiyonu

Süt devinin yöneticileri tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında Aynes Gıda Sanayi Ticaret AŞ yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin de bulunduğu 19 kişi tutuklandı.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
28.12.2016
Süt devinin yöneticileri tutuklandı

Denizlide Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, aralarında Aynes Gıda Sanayi Ticaret AŞ yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin de bulunduğu 19 kişi tutuklandı.
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Acıpayam ilçesindeki Aynes Gıda Sanayi Ticaret AŞye düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 20 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Mahkemeye çıkarılan, şirketin yönetim kurulu başkanı Nevzat S, yönetim kurulu üyeleri Ayhan B. ve Mehmet A.Ö, Tümay Çalışkan, Suat H.S., Salih B, Onur N, Mustafa B, Metin T, Mekke Y, Mehmet U, Hüseyin A, Harun E, Fatih D, Erkan A, Ali R.I, Ali Ö, Eren Y. ve Hasan H.P. tutuklandı. Bir kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zanlıların FETÖnün şifreli haberleşme programı ByLocku kullandıkları, örgütsel faaliyetlerde bulundukları tespit edilirken, tutuklananlar arasında böcek davasından dolayı TÜBİTAKtan ihraç edilen kişilerin de bulunduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulması ile ilgili TÜBİTAKtan ihraç edilen 3 kişinin, şirketin finans ve insan kaynakları ile İstanbuldaki birimlerinde çalıştığı belirtildi. Aynı adreste Angolada faaliyet gösteren başka bir şirketin de olduğu ve örgütün şirket üzerinden yurt dışına para aktardığı tespit edildi.

Denizlide Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 8 Aralıkta düzenlenen operasyonda, aralarında Aynes Gıda Sanayi Ticaret AŞ yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alınmış, zanlıların evlerinde ve iş yerinde yapılan aramada terör örgütü FETÖye ait olduğu değerlendirilen delillere el konulmuştu.
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

​Aynes Gıda'nın tahvilleri borsa kotundan çıkarıldı
 
JCR, Aynes Gıda'nın notlarını temerrüt seviyesine indirdi
 
Aynes Gıda tahvil ödemesini gerçekleştiremedi

Aynes Gıda iflas erteleme istedi
 
AdColony 14 ülkenin merkezi olarak Türkiye’yi seçti
 
CFO Summit 2017'nin tarihi belli oldu
İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Anadolu Cam gözünü dünyanın ilk 3'üne dikti
 
Basketbol gönüllüleri, 500'ün üzerinde çocuğa ulaştı
 
Apple’ın yönetici gardrobu: Burberry, YSL ve Tag Heuer

Mükemmel üretim odaklı Sarar, daha fazla büyümeyi hedefliyor
 
Yaver Holding, Türkiye'de yüksek mühendislik markası olacak
 
Publicis Worldwide Türkiye'de 33 yıl sonra bayrak değişimi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X