Sözcü gazetesine FETÖ operasyonu

Sözcü gazetesinin sahibi Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında 'FETÖ adına suç işledikleri' iddiasıyla gözaltı kararı çıkarıldı.


HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
19.05.2017
Sözcü gazetesine FETÖ operasyonu

 

 

 

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında ''FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işledikleri'' iddiasıyla gözaltı kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ve internet sorumlu müdürü Mediha Olgun'un da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Savcılığın talebi üzerine nöbetçi sulh ceza hakimliğince arama ve el koyma kararı da alındı. Savcılıktan alınan talimat doğrultusunda harekete geçen polis ekipleri, söz konusu 4 kişinin ikametlerinde arama yaptı.
İnternet sorumlu müdürü Olgun gözaltına alındı

Gazetenin internet sorumlu müdürü Olgun'un gözaltına alındığı, gazetenin sahibi Akbay'ın ise yurt dışında olduğu öğrenildi.

Savcılığın soruşturmayı, ''FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek'', ''Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı'', ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyan'' suçlarından başlattığı öğrenildi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Turkish Cargo, Lima Lojistik ve TOFAŞ ile anlaşma imzaladı
 
TOFAŞ kapılarını halka açıyor
 
Tofaş ABD’ye en çok ihracat yapan Türk şirketi oldu

Dünya liginde Koç, Türkiye’nin kurtarıcısı
 
Tofaş 3 bin kişiyi işe aldı
 
Faiz ve dolar getirisini katlayan hisseler
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X