SoftBank’tan ofis paylaşım startup’ı WeWork’e dev teklif

Japon SoftBank Group Corp’un, ofis paylaşım startup’ı WeWork’ün çoğunluk hissesini satın almak için görüşmelerde bulunduğu kaydedildi.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
10.10.2018
SoftBank’tan ofis paylaşım startup’ı WeWork’e dev teklif

Konuya yakın kaynaklar, ortak ofis kullanım girişiminin büyümek için sermaye arayışında olduğuna, Softbank’ın da 15 milyar dolar ila 20 milyar dolar arası bir teklifte bulunabileceğine dikkat çekiyorlar.
SoftBank daha önce de WeWork’e 4,4 milyar dolarlık bir yatırım yapmıştı. SoftBank kurucusu Masayoshi Son ilk yatırımdan itibaren WeWork’ün açık bir destekçisi oldu.
New York merkezli WeWork uzun vadeli ofis kiralama, mekanı yeniden dekore etme, bedava bira ve kahve servisi ve ofis alanlarını kısım kısım kısa vadeli olarak startıp’lara, girişimcilere ve küçük işletmelere kiralama gibi faaliyetleri gerçekleştirmek üzere 2010 yılında kuruldu. Şirket o zamandan beri de onlarca ülkeye yayıldı ve halen daha büyük şirketlere de ofis tasarlayıp, kiralıyor. Şirket geçen yıl 886 milyon dolarlık satış gerçekleştirdiğini açıkladı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Fortune Türkiye Getir'de!
 
Fortune Global el değiştirdi
 
'Türkiye'de dijitalleşmeye önem veren şirketlere yatırım yapılmalı'

'Günümüzün müşterisi birey olarak tanınmak istiyor'
 
'Şirketlerin dijitalleşme çağını yakalamaları şart'
 
Türkiye'nin ihracat şampiyonu THY oldu
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X