Samsung'dan 'esnek ekran' patenti

Samsung'un Mart ayında WIPO'ya başvurusu yapılan ve yeni ortaya çıkan patenti, telefonun etrafını bir çarşaf gibi saran esnek bir ekranı gösteriyor.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
26.07.2018
Samsung'dan 'esnek ekran' patenti

 

 

 

 

Samsung uzun süredir katlanabilir ve esnek ekranlar üzerinde çalışıyor ve firma, ilginç patent başvuruları yapmaya devam ediyor. Markanın ilk esnek ekranlı telefonunun 2019'da geleceği tahmin ediliyor. Mart ayında WIPO'ya (World Intellectual Property Office) başvurusu yapılan ve yeni ortaya çıkan patent, telefonun etrafını bir çarşaf gibi saran esnek bir ekranı gösteriyor.
Patentte görülen cihazın iki yüzünü de kapsayan tek bir ekran var, ancak ekranın arka tarafa uzanan kısmı 3/1 oranında daha küçük. Buradaki amaç, arka kamerayla selfie çekebilmek, telefon yüz üstü dururken bildirimler, saat ve belki özel uygulama kontrollerine erişim sağlamak gibi görünüyor. Böyle bir telefonda mutlaka sadece arka kamera bulunacaktır, ancak bu tek kamera normalden daha kaliteli olacaktır.
Tabii ki ekranın arka kısmını kamerayı kontrol etmek için de kullanmak mümkün görünüyor. Patent ayrıca ekranın kıvrımlı katlanan kısmında müzik ve video oynatma kontrolleri (oynat, duraklat, geri/ileri sar) yanı sıra bildirimler, telefon kilidi gibi özelliklerin bulunabileceğini gösteriyor.
Alınan bu patentlerle ilgili olarak, Samsung'un hayata geçirmese de farklı telefon fikirlerinin patentlerini elinde tutmak istediği yorumları yapılıyor.
Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy X'in ise esnek bir ekrana sahip telefonların amiral gemisi olması bekleniyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Facebook, Asya'daki ilk veri merkezini Singapur'da kuruyor
 
Comparex’de iki yılda 4 kat büyüme
 
İstanbul Yeni Havalimanı ile dünya daha akıllı

Analitik herkes için çocuk oyuncağı olacak
 
Sizin için küçük, güvenlik için büyük adımlar
 
Micro Focus yeni yapısıyla geleceği şekillendirmeye hazır
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X