Yılın iş insanları 2017

Sabancı Holding'de yeni atamalar

Sabancı Holding'de Grup Başkanlığı organizasyonlarında yeni atamalar yapıldı.


HABER: AA
  FOTOĞRAF: ARŞİV
9.03.2017
Sabancı Holding'de yeni atamalar

 

 

Sabancı Holding açıklamasına göre, Perakende Grup Başkanlığı'nı halen Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı olarak görev yapmakta olan Ata Köseoğlu üstlenecek. Sanayi Grup Başkanlığı görevini de halen Kordsa Üst Yöneticisi (CEO) olarak görev yapan Cenk Alper yürütecek.

Sanayi Grup Başkanlığı altında Brisa, Kordsa, Temsa Otobüs, Temsa İş Makinaları ve Temsa Motorlu Araçlar şirketleri yer alacak. Çimento Grup Başkanlığını ise Yünsa'nın yönetim sorumluluğu ile birlikte Mehmet Hacıkamiloğlu üstlenecek. Yeni atamalar 1 Nisan tarihinden itibaren geçerli olacak.

- "Başladığımız yeni etapta bir dönüşüm yaşıyoruz" 
Görevine 30 Mart itibarıyla başlayacak olan Sabancı Holding CEO'su Mehmet Göçmen, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: 
"Sabancı Holding olarak, başladığımız yeni etapta bir dönüşüm yaşıyoruz. Sürekli gelişim anlayışını odağına alan, sinerjisi yüksek, dinamik ve etkin bir yapıyla topluluğumuzu geleceğe daha sağlıklı taşıyacağımıza inanıyoruz. 

Yeni organizasyonel yapımız da tüm sistem ve süreçlerimizi daha verimli hale getirmek hedefiyle oluşturuldu. Bu yapılanmayı kendi organizasyonumuzdan güç alarak, içerden terfi ve görevlendirmelerle hayata geçirdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma yeni görevlerinde başarılar diliyorum."HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Sabancı Holding'den 880.5 milyon TL net kar
 
Sabancı'dan 790.2 milyon net kâr
 
İş dünyasından 15 Temmuz paylaşımları

TÜSİAD teşviklerin neden işe dönüşmediğini araştırıyor
 
Atama kararları
 
Sabancı: Can tavanları kırmamız gerek
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X