Ronaldo İspanya’da futbol takımı satın aldı

Brezilyalı ünlü futbolcu Ronaldo İspanyol futbol kulübü Real Valladolid’i satın aldı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
5.09.2018
Ronaldo İspanya’da futbol takımı satın aldı

30 milyon euro’ya yüzde 51’lik çoğunluk hissesi satın alınan kulüp İspanyol La Liga’da 16’ıncı sırada.
Kulüp başkanı Carlos Suarez satışla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ronaldo’nun Real Valladolid’in kalitesinde bir sıçramaya yol açacağını ifade etti.
Brezilya’ya Dünya Kupası’nı kazandıran 42 yaşındaki Ronaldo 18 yıllık kariyerinde Real Madrid, Inter Milan, AC Milan ve Barcelona’da top koşturdu.
Ronaldo aynı zamanda Brezilya Milli Takımı’nda 62 defa gol attı; buna 2002 yılında Brezilya’nın Dünya Kupası finalinde Almanya’yı yendiği maç da dahil. Kendisi 1997 ve 2002 yıllarında dünyanın en iyi futbolcusu olarak iki defa Altın Top ödülüne layık görüldü.
Ronaldo İspanyol kulübü satın almasının ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, futboldun bir tutku olduğunu belirtti ve yeni yönetimin rekabetçilik, şeffaflık, devrim ve sosyallik gibi dört kaide üzerine oturacağını söyledi.  HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

En Etkin 50 CMO Araştırması açıklandı
 
İK'da bugün, yarın, gelecek
 
Zorlu: 'Yurtdışı operasyonlarda büyüyoruz'

Özilhan: 'Anadolu’yu dünyaya, dünyayı Anadolu’ya bağlıyoruz'
 
Akıllı stratejiler
 
Deneyim yolculuğu
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X