iPad Versiyonu

Proline Ar-Ge Merkezi’nden ödüllü performans

Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi 2015 yılı sonuçlarında Proline Ar-Ge Merkezi 10. sıraya yükseldi.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
  FOTOĞRAF: Fortune Digital
5.12.2016
Proline Ar-Ge Merkezi’nden ödüllü performans

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından Ar-Ge merkezlerinin performanslarının izlenmesi ve karar vericiler açısından politika, strateji ve yol haritası oluşturmada kaynak sağlaması amacıyla hazırlanan “Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi” 2015 yılı sonuçları açıklandı.
Kendi geliştirdiği teknolojilerle akıllı şehirler kuran ve bu teknolojileri yurtdışına ihraç eden Türk teknoloji şirketi Proline Ar-Ge Merkezi, endeks sonuçlarına göre, 2015 yılında hem ortalama puan açısından hem de sıralama açısından önemli bir sıçrama yaparak 48,56 puan ile 127 Ar-Ge Merkezi arasında 10’uncu sıraya yükseldi. Bilgisayar ve iletişim hizmetleri sektöründe yer alan Proline Ar-Ge Merkezi kendi sektöründe de önemli bir başarıya imza atarak ikinci sırada yer aldı.

Ar-Ge personeli istihdamı ve Ar-Ge harcama yoğunluğu alt bileşenlerinden oluşan girdi temel bileşeni açısından ise Proline Ar-Ge Merkezi, hem sektör ortalamasının hem de genel ortalamanın üzerinde bir endeks performansı göstererek Türkiye genelinde üçüncü, sektör genelinde birinci sıraya yerleşti. Ar-Ge’ye yapılan yatırımları göstermesi bakımından oldukça önemli bir alt bileşen olan Ar-Ge personel istihdamında ise ülke genelinde beşinci, sektör genelinde birinci sırada yer aldı.

Proje kapasitesi ile işbirliği ve etkileşim alt bileşenlerinden oluşan süreç temel bileşeni açısından da Proline Ar-Ge merkezi, Türkiye genelinde dördüncü, sektör genelinde ikinci olurken, ticarileşme ve fikri mülkiyet yetkinliği alt bileşenlerinden oluşan çıktı temel bileşe   ni açısından ise sektöründe dördüncü oldu.

Proline İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit, “Tüm bu sonuçlar, Ar-Ge merkezimizin gösterdiği performansın sürekli olarak arttığını ortaya koyuyor. İstanbul’daki Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz ‘Güvenli ve Akıllı Şehirler’ ürün ve çözümlerimizi Türkiye’ye, Katar ofisi üzerinden Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya, Pakistan ofisi üzerinden de Asya pazarına sunuyoruz. Proline olarak bu alanda üzerimize düşen sorumluluğu almaktayız. Üniversitelerimiz ve üniversitelerimizdeki teknoloji transfer ofisleri ile önemli iş birliktelikleri geliştirmekteyiz” dedi.
 
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

FORTUNE DİJİTAL KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

İstanbul Yeni Havalimanı’nın güvenliğinde Proline imzası
 
Aldens yoğuşmalı kazanlar pazara sunuldu
 
Yerli gözlem uydusunda hedef 20 santimetre

'Ar-Ge payı yüzde 2'lerin üzerine çıkmalı'
 
MOBESE’ci Proline Katar’ın kapısını açtı
 
Dijital dönüşüm başkanı
FORTUNE DİJİTAL KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Dijital ekosistemde güvenli yaşamın ipuçları
 
Bugatti de bunu yaparsa...
 
Samsung'dan dikkat çekici adımlar

String Ventures hedef büyütüyor
 
Bitcoin ve BlockChain’in Türk filmini hatırlatan hikayeleri
 
​NGN projesi Anadolu Bilişim'in performansını 3 kat artırdı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X