Porsche’nin yeni modeline sınırlı sayıda üretim

Paris’teki oto fuarında tanıtılan Porsche’nin yeni Speedster 911 modeli gelecek yıldan itibaren çok sınırlı sayıda üretilecek.


HABER: LE FIGARO
  FOTOĞRAF: ARŞİV
10.10.2018
Porsche’nin yeni modeline sınırlı sayıda üretim

Üretiminin 70. yılını geçen haziran ayında kutlayan Porsche’nin yeni Speedster 911 modeli, geleneği bozmayarak yine az sayıda yalnızca bin 948 adet olarak üretilecek ve ilk teslimat da 2019 yılı ilk altı ay sonunda başlayacak. Fiyatı henüz kesinleşmemiş olsa da 250 bin euro civarı bir rakam dile getiriliyor.
Speedster’in çekiciliği otomobil zevkinin mükemmel örneği olmasından kaynaklanıyor. Daha kısa ve daha öne doğru eğimli bir ön cama sahip olan bu roadster, Porsche’nin kökenlerine göndermede bulunuyor. Yeni model 911 Carrera 4’ün daha genişletilmiş kasasıyla GT3 şasisini birleştiriyor. İki koltuklu araba fiber karbon, çift çıkıntılı bir arka kaputa sahip.
Yeni Porsche teknolojik açıdan da ileri düzeyde. GT3 şasisi dışında, Speedster 911 flat-six 4 litre motorun en son tasarımıyla donanacak. Dakikada 9000 torkla 5000 beygirlik güce sahip olacak. Bu Speedster aynı zamanda iklimlendirme ve hi-fi gibi özelliklerde de donanacak.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Rusya, Ukrayna'nın limanlarını kapatıyor
 
Rusya'ya sınır ötesi e-ticaret kapısı
 
JP Morgan petrol fiyat beklentisini düşürdü

Rusya, ABD'nin yeni yaptırımlarına hazırlanıyor
 
Altının muhteşem dönüşü
 
Trump: Dünyada petrol fiyatlarının yükselmesini istemem
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X