Piyasalarda rahip Brunson etkisi

ABD'li papaz Andrew Brunson'ın ev hapsine alınarak adli kontrole tabi tutulması kararıyla borsada yükseliş yüzde 3'ü aştı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
25.07.2018
Piyasalarda rahip Brunson etkisi

Türkiye'de iki yıla yakın bir zamandır tutuklu yargılanan ABD'li papaz Andrew Brunson'ın ev hapsine alınarak adli kontrole tabi tutulması kararı TL varlıklara ralli getirirken, borsada yükseliş yüzde 3'ü aştı.

BIST 100 endeksi yüzde 3,21 oranında yükselişle 95,091 puandan işlem görüyor. Bankacılık endeksi yüzde 6'ya varan oranda primli. Türk Hava Yolları'nda (THY) yükseliş yüzde 14'ü aştı.Yüzde 14.40 değer kazanan THY'de Ekim 2004'ten bu yana en büyük yükseliş kaydedildi.

THY hisseleri 18.19 lira olurken, Halkbank'ta da değer kazancı yüzde 16'yı aştı. Halkbank yüzde 16.37 yükselişle 7.39 lirayı gördü.THY ve Halkbank, yüzde 3.72 yükselen BIST100'ün en çok değer kazanan ilk üç hissesi arasında yer aldı.

Dolar/TL kuru yüzde 1 oranında düşüşle 4,8364 seviyesinde seyrediyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Hotiç'ten konkordato kararı
 
Borcunu yapılandırana istihdam teşviki
 
İş Bankası'ndan yeniden yapılandırma açıklaması

Doğuş Grubu'ndan 'yapılandırma' açıklaması
 
BDDK'dan bankalara yapılandırma uyarısı
 
Yıldız Holding'ten borçlarını yapılandırma kararı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X