Pegasus satış iddialarını yalanladı, hisseler yükseldi

Pegasus sosyla medyada hakkında çıkan Katarlılara hisse satışı iddialarını yalanladı. Şirketin hisseleri hızlı yükseldi.


  FOTOĞRAF: AA
17.04.2017
Pegasus satış iddialarını yalanladı, hisseler yükseldi

 

 

 

 

Pegasus'un ilk çeyrekte yolcu sayısı yüzde 7,4, doluluk oranı da 4,79 artış kaydederken; hisse yüksek hacimle yüzde 7 primli hareket ediyor.

Pegasus'un Cuma akşamı KAP'a bildirdiği Ocak-Mart trafik sonuçlarına göre, ilk çeyrek yolcu sayısı yüzde 7,4 artışla 5,76 milyon oldu. Doluluk oranı ise 4,79 puan artışla yüzde 80,9 olarak gerçekleşti.

Söz konusu dönemde yolcu sayısı iç hatlarda yüzde 4,3 artışla 3,63 milyon, dış hatlarda yüzde 12,6 artışla 2,11 milyon oldu.

Doluluk oranı iç hatlarda 4,29 puan artışla yüzde 85,5, dış hatlarda ise 5,89 puan artışla yüzde 74,1 oldu.

HİSSE SATIŞI AÇIKLAMASI
Pegasus hisselerinin bir kısmının Katarlı yatırımcılara satıldığı yönünde iddialar ise yalanlandı. Pegasus'tan Reuters'a yapılan açıklamada bu iddiaların doğru olmadığı belirtildi.

Pegasus CEO'su Mehmet Nane sosyal medyada yer alan satışla ilgili söylentilerin doğru olmadığını belirterek, "Böyle bir gelişme olsa zaten KAP'a bildirmek zorundayız" dedi.

Pegasus hisseleri saat 14.21 itibariyle yüzde 5.24 primle 15,27 liradan işlem görüyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Draghi tahminlerini güncelledi
 
Avrupa Merkez Bankası faizi değiştirmedi
 
Avrupa Merkez Bankası faizleri değiştirmedi

ECB'den yeni karar beklenmiyor
 
Avrupa Merkez Bankası faizleri sabit tuttu
 
ECB'den yılın son toplantısında sürpriz beklenmiyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X