Netflix hisseleri rekoru gördü

1997'den bu yana faaliyet gösteren online yayın platformu Netflix'in hisseleri, tarihinin en yüksek seviyesine çıktı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
19.04.2018
Netflix hisseleri rekoru gördü

Online film yayıncılığı platformu Netflix'in beklenenin çok üzerinde gelen ilk çeyrek rakamları, hisse fiyatlarını da rekora taşıdı.
Netflix'in ilk çeyrek verilerine göre platformun kullanıcı sayısı yılın ilk üç ayında 7,4 milyon artarak dünya çapında 125 milyon ulaştı. Piyasa değeri 146 milyon dolara çıkan Netflix, Walt Disney ve Comcast gibi medya devleriyle aynı lige yükseldi.
Netflix'in yılın ilk çeyreğinde net kârı da bir önceki senenin aynı dönemine göre yüzde 63 artarak 290 milyon dolara ulaştı.
Bu "parlak" tablo sonrası şirketin hisseleri salı gününü yüzde 9,2 yukarıda kapatarak, hisse başına 336,06 dolardan işlem gördü.
Netflix CEO'su Reed Hastings, pazartesi günü yaptığı açıklamada "İçeriğimizin genişletilmesi için büyük planlarımız var. Bu durumun devam etmesini beklemelisiniz" diye konuştu.
Netflix, ABD başta olmak üzere bazı ülkelerde üyelik fiyatlarını yükseltmesinden olumsuz etkilenmedi. Uzmanlara göre platformun reklam gelirinin olmaması şirketi, gelecekte oluşabilecek dalgalanmalara karşı koruyor.
"Reklam desteği olmayan bir iş modeli kurmadığımız için mutluyum" diyen Hastings, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Biz reklam satmıyoruz. Böylelikle sektörde olan iniş çıkışlara karşı aşılanmış oluyoruz" ifadelerini kullandı.
Cowen & Co.'nun tahminlerine göre Netflix, 2018'de içeriklerine 12,8 milyar dolar harcayacak. 80 uzun metrajlı film ve 30 televizyon dizisi bu içerikler arasında olacak.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Bakan Albayrak: Enflasyonla mücadele programı yarın açıklanacak
 
TBB tavsiye niteliğinde 'vadelendirme' kararı açıkladı
 
Türkiye Bankalar Birliği’nden kredi yapılandırma açıklaması

Fitch: Türkiye ekonomisi düşük büyümeyle karşı karşıya
 
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı
 
'Türkiye’nin gücüne güvenmeliyiz'
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X