iPad Versiyonu

Murat Sancak silahlı saldırıya uğradı

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracına silahlı saldırı yapıldı.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
20.8.2015
Murat Sancak silahlı saldırıya uğradı

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracı kurşunlandı. 

Alınan bilgiye göre, Sancak'ın bulunduğu araca Halkalı'da seyir halindeyken silahlı saldırı düzenlendi. 

Aracına kurşun isabet eden Sancak'ın saldırıyı yara almadan atlattığı öğrenildi. Polis ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı. 

Star Medya Grubu konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle;

"Star Medya Grubuna yönelik son dönemde sistemli bir şekilde yapılan “hedef gösterme çabaları” bir kez daha “meyvesini verdi”.
 
Geçen ay Star Medya Grubuna bağlı 24 Televizyonu ve Star Gazetesi’nin bulunduğu binanın bahçesine bomba bırakan teröristler bu kez Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’ı hedef aldı. Evinden, Star Medya Grubuna gelirken maskeli 2 kişinin silahlı saldırısına maruz kalan Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak saldırıdan yara almadan kurtuldu.
 
Makam aracına önce çarparak durdurmaya çalışan teröristler ardından aracı çapraz ateşe tutarak hedeflerine ulaşmak istedi. Koruması ve şoförünün karşılık vermesi üzerine olay yerinden kaçan teröristlerin aranmasına devam ediliyor. Uzmanlar, saldırının sadece korkutmak amacıyla değil, araca yönelik onlarca kurşun ve bu kurşunların özellikle makam tarafına sıkılması nedeniyle amacın direk öldürmek olduğunu belirtiyor.
 
Gerçekleri açıklamaktan, Türkiye üzeninde oynanan gayri milli oyunları deşifre etmekten bir an bile geri durmayan Star Medya’yı bomba ile, suikast tertiplemekle susturmaya çalışan terör gruplarının bu çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.
 
Terör grupları hedeflerine bomba ile kurşun ile ulaşmak isterken, onları “motive” etmek adına, 24 Televizyonu ve Star Gazetesini açıkça hedef gösteren siyasi parti liderleri, onların uzantısı medya kuruluşları ve ruhunu satan bazı aydınlara da bir çift sözümüz var.
 
Türkiye’nin gayri milli unsurlara teslim edilmesini hedefleyen her türlü hamle, karşısında Star Medya Grubunu bulacaktır. Ne bomba ne kurşunlar ne açık ya da gizli tehditler bizi ülke sevdasından, gayri milli projeleri deşifre etmekten ve bu yönde haber yapmaktan alıkoyamayacaktır. Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’ın ifadesiyle “bunca vatan evladı şehit olurken bizim canımızın ne önemi var” cümlesiyle Star Medya çalışanları olarak bu tehditlerin bizi yıldıramayacağını bir kez daha hatırlatmak isteriz."
 
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

MEDYA KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Afganistan'da askeri kampa saldırı: 100'den fazla ölü
 
Dışişleri Bakanlığı: Bu alçakça terörist saldırıyı lanetliyoruz
 
Kalın: Cumhurbaşkanımız, Putin'e saldırı hakkında bilgi verdi

Karlov'un silahlı saldırıya uğramasına dünyadan tepkiler
 
Soylu saldırganın kimliğini açıkladı
 
'Saldırı, Türkiye-Rusya ilişkilerini olumsuz etkilemeyecek'
MEDYA KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Hürriyet Gazetecilik, verimsiz aktiflerini satıyor
 
The Independent'ın eski sahibi iflas yolunda
 
Genel yayın yönetmeni çalışanların oylarıyla seçildi

Murdoch’tan Time Warner'a büyük teklif!
 
Putin’in rakibi Mikhail Prokhorov gazete satın alıyor
 
Japonlar Türk medyasına Mutlu Dergi Grubu ile girdi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X