Mücevher fuarında değerli taş analizi

Türkiye'nin ilk yerli gemoloji laboratuvarı olan GLT, CNR Expo'da başlayan İstanbul Uluslararası Mücevherat Fuarı'nda değerli taş analizi yapılıyor.


HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
19.03.2017
Mücevher fuarında değerli taş analizi

 

 

 

 

Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansının (İSTKA) desteğiyle İKO'da kurulan Türkiye'nin ilk yerli ve milli gemoloji laboratuvarı GLT de 44. İstanbul Uluslararası Mücevherat Fuarı, CNR Expo'da bir ilke imza attı. GLT, son teknolojiyle donatılan laboratuvarı fuara taşıyarak katılımcı firma ve profesyonel ziyaretçilere, pırlanta, renkli taş ve mücevher analizi yaptı..

İKO Başkanı Norayr İşler, konuya ilişkin değerlendirmesinde, İstanbul Mücevherat Fuarı'nın, sektörün tüm potansiyelini dünya alıcılarıyla bir araya getiren önemli bir buluşma noktası haline geldiğini bildirdi.İKO olarak kurumsal stantta her zaman olduğu gibi sektörle bir araya geleceklerini belirten İşler, İSTKA'nın desteğiyle hayata geçirdikleri GLT'yi bir dünya markası yapmak üzere çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
GLT laboratuvarının hem sektöre hem de tüketiciye sertifika hizmeti verdiğini bildiren İşler, "Nasıl dünyada bir GIA var, biz de GIA olma yolunda ilerliyoruz. Fuarda, bu anlamda sertifika ve değerli taş analizi hizmetini sektörün ayağına getiriyoruz. Tüm katılımcı ve ziyaretçileri, taş analizi hizmeti için fuar boyunca standımıza bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

İstanbul Mücevherat Fuarı, bugün akşama kadar ziyaret edilebilecek.

Kaddafi'nin hançeri, GLT'de incelendi 
Eski Libya lideri Muammer Kaddafi'nin sarayından yağmalanan ve İstanbul'da yakalanan kıymetli taşlarla bezeli hançer, GLT laboratuvarında incelenmişti. İnceleme sonucunda hançerin gerçek olduğu ancak fildişinden değil, mamut dişinden yapıldığı sonucuna varılmıştı. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Garanti Yatırım'dan Şok açıklaması
 
Fitch'ten Türkiye için büyüme analizi
 
Bütçe Mayıs'ta 2.7 milyar TL fazla verdi

KOBİ'ler için yerli derecelendirme
 
Kısa vadeli dış borç stoku 2,5 yılın zirvesinde
 
İşsizlik yüzde 10.1'e geriledi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X