iPad Versiyonu

Mücevher fuarında değerli taş analizi

Türkiye'nin ilk yerli gemoloji laboratuvarı olan GLT, CNR Expo'da başlayan İstanbul Uluslararası Mücevherat Fuarı'nda değerli taş analizi yapılıyor.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
19.3.2017
Mücevher fuarında değerli taş analizi

Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansının (İSTKA) desteğiyle İKO'da kurulan Türkiye'nin ilk yerli ve milli gemoloji laboratuvarı GLT de 44. İstanbul Uluslararası Mücevherat Fuarı, CNR Expo'da bir ilke imza attı. GLT, son teknolojiyle donatılan laboratuvarı fuara taşıyarak katılımcı firma ve profesyonel ziyaretçilere, pırlanta, renkli taş ve mücevher analizi yaptı..

İKO Başkanı Norayr İşler, konuya ilişkin değerlendirmesinde, İstanbul Mücevherat Fuarı'nın, sektörün tüm potansiyelini dünya alıcılarıyla bir araya getiren önemli bir buluşma noktası haline geldiğini bildirdi.İKO olarak kurumsal stantta her zaman olduğu gibi sektörle bir araya geleceklerini belirten İşler, İSTKA'nın desteğiyle hayata geçirdikleri GLT'yi bir dünya markası yapmak üzere çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
GLT laboratuvarının hem sektöre hem de tüketiciye sertifika hizmeti verdiğini bildiren İşler, "Nasıl dünyada bir GIA var, biz de GIA olma yolunda ilerliyoruz. Fuarda, bu anlamda sertifika ve değerli taş analizi hizmetini sektörün ayağına getiriyoruz. Tüm katılımcı ve ziyaretçileri, taş analizi hizmeti için fuar boyunca standımıza bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

İstanbul Mücevherat Fuarı, bugün akşama kadar ziyaret edilebilecek.

Kaddafi'nin hançeri, GLT'de incelendi 
Eski Libya lideri Muammer Kaddafi'nin sarayından yağmalanan ve İstanbul'da yakalanan kıymetli taşlarla bezeli hançer, GLT laboratuvarında incelenmişti. İnceleme sonucunda hançerin gerçek olduğu ancak fildişinden değil, mamut dişinden yapıldığı sonucuna varılmıştı. 
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

TÜRKİYE KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Çeyrek altın üretimi eylülde patladı
 
Güney Afrika değerli taşları İstanbul'da işlenecek
 
14 Şubat'ta kuyumculara talep artacak

Zirvedeki Türk üniversiteleri açıklandı
 
Yabancılardan 340 milyon dolarlık alım
 
M3 para arzı azaldı
TÜRKİYE KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Türkiye'de yerel seçimin ardından özel sektör ilgi bekliyor
 
Pratt&Whitney'in Türkiye’de motor üretmesine zaman var
 
Mobicar araç sahipliğine bir alternatif olmayı hedefliyor

İspanyol markası Cristian Lay'in yeni pazarı Türkiye oldu
 
Fortune 500'de perakendenin yeni şampiyonu BİM
 
İstanbul Sabiha Gökçen (ISG) bakım merkeziyle yükselişte
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X