Fortune Dergisi Eylül 2017 Kapağı

Moody's'ten 3 milyar euroluk satın alma

Moody’s, finansal içerik ve veri şirketi Bureau van Dijk’in 3 milyar avro karşılığında satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.


  FOTOĞRAF: AA
16.05.2017
Moody's'ten 3 milyar euroluk satın alma

 

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, finansal içerik ve veri şirketi Bureau van Dijk’in 3 milyar avro karşılığında satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Moody’s'ten yapılan açıklamada, merkezi Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan finansal içerik ve veri sağlayıcısı Bureau van Dijk adlı şirketin 3 milyar avro karşılığında İsveçli özel sermaye şirketi EQT'den satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi. 

Moody’s’in Üst Yöneticisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Raymond McDaniel, konuya ilişkin değerlendirmesinde, söz konusu satın almanın Moody’s Analytics’in tamamlayıcı ürünler yeni risk çözümleri sunmasını, değişen ve yenilenen bir piyasa segmentine erişmesini sağlayacağını kaydetti.

Merkezi İsveç’in başkenti Stockholm’de bulunan EQT, Bureau van Dijk'i 2014'te Charterhouse Capital Partners’tan satın almıştı. İngiliz basınında satışın yaklaşık 1 milyar avro seviyesinde olduğu ileri sürülmüştü.

Bureau van Dijk, halihazırda Amsterdam’daki merkezinden dünyanın farkı noktalarında toplam 220 milyon özel yatırım şirketine finansal içerik ve veri hizmeti sağlıyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Moody's: Büyüme ve borç göstergeleri kilit önemde
 
Moody's'ten 13 yıl sonra Hindistan'a not artırımı
 
Küresel kredi görünümü 'durağan'

Uluslararası kuruluşlar Türkiye'nin büyümesine kayıtsız kalamadı
 
Moody's Birleşik Krallık'ın kredi notunu düşürdü
 
Moody's Tüpraş'ın görünümünü yükseltti
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X