Mercedes Benz’den lüks pickup atağı

Lüks otomotivde atağa kalkan Mercedes-Benz 2017 yılı sonu itibariyle pickup’larını satışa sunacak.


HABER: FORTUNE TÜRKİYE
  FOTOĞRAF: BLOOMBERG
26.10.2016
Mercedes Benz’den lüks pickup atağı

Mercedes-Benz nubuk deri koltukları olan lüks pickup üretimine başlıyor;  bu yeni üretimle amaç geçmişteki off-road SUV’ların yarattığı etkiye benzer şekilde, ön arka koltuklu pickup modellerle zengin aileleri ve tekne sahiplerini cezbetmek.

Lüks otomotiv üreticisi 2017 yılı sonunda orta büyüklükteki pickup’ları satmaya başlayacak. Mercedes geçenlerde Stockholm’da X-Class’ın iki modelini tanıttı; bunlardan biri, ön tarafta elektrikli bir vincin yer aldığı metalik yeşil bir model, diğeri ise kent içi ulaşım için tasarlanmış daha narin görünümlü versiyonu.

Daimler CEO’su Dieter Zetsche konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Mercedes-Benz pickup’ıyla portföyümüzdeki boşluklardan birini kapatmış oalcağız” dedi.  Pickup’ların hedef kitlesi “aktif yaşam tarzına sahip aileler”, “Arjantin’deki sığır çiftçileri” ve “başarılı maceraperestler”. 

Mercedes, dünyanın en büyük premium marka otomobil satıcısı olan BMW’yi bu yıl tahtından indirmeyi planlıyor; BMW genç kesime yönelik spor SUV’uyla satış hacmini artırmış bulunuyor. Mercedes’in tahminlerine göre, tüm dünyada pickup’lara olan talep 205 yılında yaklaşık yüzde 40’lık bir artışla 2,8 milyon adede yükselecek. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Koç Holding'ten 10 Kasım filmi
 
Koç Holding'ten güçlü performans
 
Tüpraş, ABD ile masada

Tüpraş, Londra'da ofis açıyor
 
Fortune Global 500 açıklandı, Koç geleneği bozmadı
 
Setur, seyahat kalitesine odaklandı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X