Le Mans Classic’e heyecanlı tanıtım

6-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan dünyanın en önemli yarışlarından efsanevi Le Mans Circuit, binlerce seyirciyi ağırlayacak.


HABER: İLKNUR EŞSİZ
  FOTOĞRAF: ARŞİV
27.06.2018
Le Mans Classic’e heyecanlı tanıtım

Mekaniğin çılgın sesi, yanık yakıt kokusu ve 6 silindirlilerin, v8’lerin kükremeleri ile diğer V12 motorlarının uğultuları, çok sayıda izleyicinin her yıl aylarca beklediği hafta sonunun heyecanını doruğa taşıyacak. Yaklaşık 20 yıl önce ilk kez düzenlenen ve 2014 ve 2016 olmak üzere Uluslararası Tarihi Motorculuk Ödülleri’nde iki kez Yılın Motorculuk Organizasyonu ödülünü alan Le Mans Classic’in Fransa ayağına 2016 yılında yaklaşık 123.000 izleyici, 8.500 Avrupa kulübü, dünyanın her yerinden 1.000 sürücü ve 200 katılımcı katıldı.
Amacının motor sporunun önemli unsurlarını yeniden canlandırmak olan Le Mans Classic, sadece Hunaudières’deki varış çizgisine varmaya çalışacak centilmen sürücülerin değil, onlarla birlikte yarışacak ünlü sürücülerin de buluştuğu yer. C kategorisinde 1988 model Jaguar XJR-9 ile yarışacak olan 2009 yılı F1 şampiyonu Jenson Button’ın yanı sıra, daha önceki yıllarda 24 Hours şampiyonları olan Henri Pescarolo, Jochen Mass ve Stéphane Ortelli de bu yıl yarışacak pilotlar arasında.
Richard Mille hafta sonu boyunca daha önce Formula 1 yarış sürücüsü olan marka ortaklarından Felipe Massa’yı ve WRC ile WRX rallycross şampiyonu Sébastien Loeb’i ağarlayacak. Lüks İngiliz spor arabası, süper araba yaratıcısı ve Richard Mille’in iş ortağı olan McLaren Automotive de, süper arabalarıyla markaya destek verecek. Çok yönlü S70S spor serileri ve 720S süper serileri de organizasyon boyunca seyircileri coşturacak.
Richard Mille, artık gelenek olduğu üzere, sadece 150 adetle sınırlı sayıda yarışa özel tasarlanan RM 11-03 LMC’i de yarış sırasında tanıtacak. İlk kez beyaz seramik olarak tasarlanan RM 11-03, efsanevi İngiliz yarış yeşilini en saf Le Mans Classic tarzıyla buluşturuyor. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

İsveçli ağız bakım ürünleri devi Humble Brush, Türkiye pazarında
 
İsveç, uçaklardan çevre vergisi almaya başladı
 
AB'de yıllık enflasyon 21 ülkede azaldı

İsveç'te 'yılın kahramanı' bir Türk kadını
 
Euro Bölgesinde yıllık enflasyon yılın düşüğünde
 
Euro Bölgesi'nde enflasyon arttı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X