Yılın iş insanları 2017

Kırşehir'de pancar işleme kampanyası sona erdi

Kırşehir Şeker Fabrikası Müdürü Eser: "Fabrikamızda 470 bin ton pancar işlendi, 65 bin 170 ton şeker elde edildi"


19.01.2015
Kırşehir'de pancar işleme kampanyası sona erdi

 

 

 

 

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye bağlı Kırşehir Şeker Fabrikası'nda pancar işleme dönemi tamamlandı.

Fabrika Müdürü Ziyram Eser, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2014 yılı için 3 bin 580 çiftçiyle 97 bin 860 dekarda pancar ekimi yapılması noktasında anlaşmaya vardıklarını ve çalışmaları bu doğrultuda tamamladıklarını belirtti.

Pancar işleme kampanyasının 15 Ocak itibariyle sona erdiğini vurgulayan Eser, günde ortalama 4 bin 234 ton pancar işlediklerini ifade etti.

Eser, kampanya döneminde 508 bin 56 ton pancar alımı gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, "Fabrikamızda 470 bin ton pancar işlendi, 65 bin 170 ton şeker elde edildi" dedi.

Türkiye'de tüketilen şekerin yaklaşık yüzde üçünü Kırşehir Şeker Fabrikası'nın ürettiğine işaret eden Eser, 714 kişinin istihdam edildiği fabrikanın 15 yıldır şehirde faaliyet gösterdiğini kaydetti.

Eser, 2015 yılı için alım yapılacak üretici sayısının ve üretim yapılacak alanın en kısa sürede belirleneceğini dile getirerek, yeni kampanya döneminin 1 Ekim'de başlayacağını bildirdi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Markafoni’nin geri dönüşü
 
Select, Markafoni'yi 15 milyon dolara satın aldı
 
Sina Afra'dan Markafoni açıklaması

​Sina Afra Sadeceon.com’a yatırım yaptı
 
Apple Watch Markafoni'de satışa çıktı
 
'Döviz bürolarının değeri sıfıra indi'
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X