iPad Versiyonu

KARDEMİR'den yüzde 10 ilave istihdam kararı

KARDEMİR çalışan sayısını yüzde 10 ilave istihdam ile artırma kararı aldı.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
  FOTOĞRAF: AA
8.3.2017
KARDEMİR'den yüzde 10 ilave istihdam kararı

Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "istihdam seferberliği" çağrısı doğrultusunda mevcut çalışan sayısını, yüzde 10 ilave istihdam ile artırma kararı aldı.

KARDEMİR'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin, özellikle 2002'den bu yana sürdürdüğü yatırımlarla teknolojisini yenilediği, kapasitelerini artırdığı, katma değeri yüksek ürün çeşitliliği sağladığı belirtildi. 

Üretimlerin bugün için 2,5 milyon ton seviyelerine doğru çıktığı, ürün portföyüne başta ray olmak üzere, ağır profil, çubuk ve kangal gibi katma değeri yüksek yeni ürünler eklendiği ifade edilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "istihdam seferberliği" çağrısına istinaden şirket yönetim kurulunun, mevcut çalışan sayısının, yüzde 10 ilave istihdam ile artırılmasına karar verdiği bildirildi. 

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"İŞKUR'a kaydı bulunan, 1987 ve sonrası doğumlu olup, Karabük nüfusuna kayıtlı, endüstri meslek liselerinin, meslek yüksek okullarının, teknik eğitim fakülteleri ve teknik okulların makina, metal, metalurji malzeme, döküm, tesviye, elektrik, elektronik, motor, otomasyon, elektronik haberleşme ve raylı sitemler bölümlerinden mezun, son 3 ayda işsiz (sigortasız) olan, erkekler için askerlik yükümlülüğü bulunmayan, ağır ve tehlikeli iş koşullarında çalışabilir yeterliliği olan adaylarla, mesleki yeterlilik mülakatları yapılarak ilave istihdam gerçekleştirilecektir." 

Başbakanlık tarafından başlatılan "Her İle Bir Okul" kampanyası kapsamında ve 2014'te Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol doğrultusunda da KARDEMİR Anadolu İmam Hatip Lisesi ve külliyesinin, şirket tarafından Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi olarak yaptırılmasına karar verildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yenişehir Mahallesi bölgesinde, arsası da şirkete ait olan yaklaşık 7,5 dönümlük alanda kurulacak 32 derslikli KARDEMİR Anadolu İmam Hatip Lisesi ve külliyesi için imar tadilatı ve proje süreçleri tamamlanan okulun temelinin, şirketin ve Karabük'ün kuruluşunun 80. yıl dönümü olan 3 Nisan 2017 tarihinde atılması kararlaştırılmıştır." 
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

KARDEMİR'in yeni Genel Müdürü Ercüment Ünal oldu
 
KARDEMİR'den satışlarda TL'ye dönme kararı
 
Sanayi devlerine 'rekabet' soruşturması

KARDEMİR ilk 6 ayı karla kapattı
 
Kardemir'den kadro kararı
 
Kardemir'den 'sorumluluk davası' açıklaması
İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Publicis Worldwide Türkiye'de 33 yıl sonra bayrak değişimi
 
Anadolu Cam gözünü dünyanın ilk 3'üne dikti
 
Basketbol gönüllüleri, 500'ün üzerinde çocuğa ulaştı

Mükemmel üretim odaklı Sarar, daha fazla büyümeyi hedefliyor
 
Yaver Holding, Türkiye'de yüksek mühendislik markası olacak
 
Apple’ın yönetici gardrobu: Burberry, YSL ve Tag Heuer
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X