Jack Ma'dan ayrılık sinyali

Alibaba Group Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma, görevinden yakın gelecekte ayrılacağını açıkladı.


HABER: MediaCat
  FOTOĞRAF: ARŞİV
7.09.2018
Jack Ma'dan ayrılık sinyali

Kurucuları arasında yer aldığı Alibaba Group’ta yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdüren Jack Ma, görevinden yakın gelecekte ayrılacağını açıkladı.
Alibaba’dan önce İngilizce öğretmeni olarak çalışan Ma, ayrılığına dair yaptığı açıklamasında, “Sanıyorum ki günün birinde, yakın bir zamanda, öğretmenliğe geri döneceğim. Öğretmenlikte Alibaba CEO’luğundan çok daha iyi iş çıkarabileceğime inanıyorum.” diye konuştu. Ma, ayrılığın ne zaman gerçekleşeceğine dair bir şey söylemedi. Ayrılığın bu yıl içerisinde gerçekleşme ihtimalinin sorulması üzerine Ma, “Hepiniz çok yakında öğreneceksiniz” şeklinde yanıt verdi.
Ma ayrıca parasını ve vaktini Jack Ma Vakfı’na harcamak istediğini belirtti. 2014 yılında kurulan Jack Ma Vakfı, Çin’in özellikle kırsal kesimlerinde eğitim sisteminin geliştirilmesi adına faaliyet gösteriyor.
Bu açıdan bakıldığında Ma’nın ayrılma arzusu, Bill Gates’in 2006 yılında Microsoft’taki CEO’luk görevinden ayrılarak, bu kararından altı yıl önce kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı ile ilgilenmeye başlaması ile benzerlik gösteriyor. Zira Ma da açıklamasında “Bill Gates’ten öğrenecek çok şeyim var” ifadesine yer verdi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

EBRD'den Migros tahvillerine 9 milyon lira yatırım
 
Akbank'a 980 milyon dolarlık 'sendikasyon'
 
Deutsche Bank: Euro ticaret savaşının galibi olabilir

Garanti Bankası, Şeker Piliç'i aldı
 
Binbaşgil: Karamsarlığa kapılmaya gerek yok
 
Doğuş'tan Garanti hisselerine ilişkin açıklama
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X