iPad Versiyonu

İş Bankası’ndan 91 Altın Gence ödül

İş Bankası, bu yıl da üniversite sınavında üstün başarı gösteren bankanın yaşına eşit sayıda öğrenciyi ödüllendirdi.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
  FOTOĞRAF: AA
6.10.2015
İş Bankası’ndan 91 Altın Gence ödül

Türkiye İş Bankası’nın “Altın Gençler” uygulamasında bu sene Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) üstün başarı gösteren 91 öğrenci ödüle layık görüldü. İş Bankası, öğrencilere başarı plaketinin yanı sıra 1.000 TL para ödülü ve Avrupa’da trenle seyahat olanağı sağlayan InterRail Global Pass bileti hediye etti.
 
Bu yıl LYS’de 12 puan türünde (MF-1-2-3-4; TM-1-2-3; TS-1-2; DİL-1-2-3) dereceye giren ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim hakkı elde eden “Altın Gençler”e ödülleri, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin de katıldığı bir törenle verildi. Törene, öğrencilerin yanı sıra aileleri ve öğretmenleri de katıldı.
 
Adnan Bali, törende yaptığı konuşmada, 91 öğrenci ile öğrencilerin başarılarında katkısı bulunan ailelerini ve öğretmenlerini kutladı. Konuşmasında “Altın Gençler”e tavsiyelerde bulunan Bali, disiplin, süreklilik ve çalışma azmi olmadan başarılı sonuçlar elde edilemeyeceğini, her başarının ardında tesadüflere yer bırakmayacak şekilde özveri ve çalışma azmi bulunduğunu vurguladı. Bali, şunları kaydetti: “Sizler aldığınız başarılı sonuçlarla, disiplinli çalışmayla taçlanan zekânın insanı belki de hayallerinin ötesinde sonuçlara götürebileceğinin en iyi örneklerisiniz… Eğer üniversite sınavını başlangıç çizgisi sayarsak, ancak aynı kararlılık ve disiplinle çalışmalarınızı devam ettirmek sizin başarılarınızı sürekli kılar. İşlenmemiş zekânın hayatta, pratikte hiçbir anlamı yoktur. Toplumla iç içe, başarısından rahatsız olunmayan, kıskanılan değil gıpta edilen, örnek alınan, rol model olarak görülen bir tarz içinde olmalısınız. Bunu da ancak toplumla iç içe, toplumdan kopmamak suretiyle yapabilirsiniz.”
 
Gençlerin değişik konularda mutlaka kendilerini geliştirmesi, dolayısıyla kişisel gelişimlerine önem vermesi gerektiğini ifade eden Bali, “Teknik olarak bir alanda virtüöz olabilirsiniz, ama tarihsiz, şiirsiz, romansız, kültürsüz teknik bilgiye estetik ekleyemezsiniz. Sizlerin, gece gündüz çalışmaya alışmış insanlar olarak o disiplini göstermeniz lazım. Etik, ahlaki değerler de çok önemli. Sizin gibi çalışkan, ufku açık, okuduğunu sorgulayan ve vizyoner gençliğe bu ülkenin ihtiyacı var” diye konuştu.
 
Adnan Bali, İş Bankası tarafından 44 senedir sürdürülen “Altın Gençler” uygulamasının uzun soluklu bir destek olduğunu ve ilk defa ödül alanların bugün 60’lı yaşlara geldiğini sözlerine ekledi.
 
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

 Konut fiyatları martta yüzde 1,16 arttı
 
Şişecam'da Adnan Bali dönemi
 
İş Bankası’nın hedefi: Müşterilerine en iyi dijital deneyimi yaşatmak

iMessage ile hem sohbet et hem para gönder
 
Emekliye banka promosyonunda 3 banka ile anlaşıldı
 
İş Bankası'nın 2016 yılı karı 4,7 milyar lira
İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Apple’ın yönetici gardrobu: Burberry, YSL ve Tag Heuer
 
Mükemmel üretim odaklı Sarar, daha fazla büyümeyi hedefliyor
 
Publicis Worldwide Türkiye'de 33 yıl sonra bayrak değişimi

Basketbol gönüllüleri, 500'ün üzerinde çocuğa ulaştı
 
Yaver Holding, Türkiye'de yüksek mühendislik markası olacak
 
Anadolu Cam gözünü dünyanın ilk 3'üne dikti
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X