iPad Versiyonu

İş Bankası, Bank of Georgia ile işbirliği yaptı

Türkiye İş Bankası ile Gürcistan'ın en büyük bankalarından Bank of Georgia işbirliğine yönelik mutabakat belgesi imzaladı.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
13.11.2014

Türkiye İş Bankası ile Gürcistan’ın aktif büyüklüğü açısından en büyük bankası Bank of Georgia arasında, işbirliğine yönelik bir mutabakat belgesi imzalandı. İmza töreni, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ve Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk ile Bank of Georgia Genel Müdürü Irakli Gilauri ve Genel Müdür Yardımcıları Nikoloz Gamkrelidze ve Sulkhan Gvalia’nın katılımlarıyla gerçekleşti.

Bank of Georgia’nın Tiflis’teki genel müdürlük binasında gerçekleştirilen törende imzalanan ve işbirliği mutabakatı içeren belge, iki banka müşterileri için karşılıklı olarak geniş kapsamlı bankacılık hizmetlerinin geliştirilebilmesine imkan tanıyor. Mutabakat belgesi uyarınca özellikle dış ticaretin finansmanı alanında iki banka arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, mutabakat belgesinin imza töreninde yaptığı konuşmada; Gürcistan ile Türkiye arasında uzun yıllardır hem kültürel hem de ekonomik yönden güçlü ilişkilerin var olduğunu ve Batum ve Tiflis’teki iki İş Bankası şubesinin varlığının mevcut işbirliğini daha da geliştireceğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “İmza ettiğimiz mutabakat belgesinin Bank of Georgia ile yeni işbirliği alanlarının yolunu açacağına ve Gürcistan ile ülkemiz arasındaki ticaretin artmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

Gerçekleşen imza töreninde Bank of Georgia Genel Müdürü Irakli Gilauri “Türkiye’nin önde gelen finansal kuruluşuyla işbirliğine adım atmaktan büyük gurur duyuyorum. Gürcistan ve Türkiye arasındaki güçlü, uzun dönem ekonomik bağlar ve her iki bankanın da kendi ülkelerinde lider durumda olması sayesinde eminim ki, Bank of Georgia ve Türkiye İş Bankası bu ortaklığın karşılıklı faydasını görecektir” ifadesinde bulundu.

Aktif büyüklük, öz kaynak, kredi ve mevduat hacmi bakımından Gürcistan bankacılık sektöründe üçte birden fazla paya sahip olan Bank of Georgia, 2013 yılsonu itibarıyla yaklaşık 3.7 milyar dolar aktif büyüklüğe sahip.

Türkiye ve Gürcistan arasındaki dış ticaret hacmi son on yılda üç kattan fazla artarak 2014 Eylül ayı itibarıyla 1.2 milyar dolar seviyesine ulaştı. Türkiye’nin Gürcistan ile 2014 Eylül ayı itibari ile ihracatı 1.4 milyar dolar olurken, ithalatı ise 180 milyon dolar olarak gerçekleşti.
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Yeni konut fiyatları kasımda arttı
 
İş Bankası'na 159 milyon dolarlık kaynak
 
Adnan Bali: Hiç döviz birikimim olmadı

İş Bankası 1,9 milyar dolar yurtdışı kaynak sağladı
 
İş Bankası 1.1 milyar dolarlık sendikasyon kredisi aldı
 
İş Bankası, enerji projelerine destek sunuyor
İŞ DÜNYASI KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Anadolu Cam gözünü dünyanın ilk 3'üne dikti
 
Apple’ın yönetici gardrobu: Burberry, YSL ve Tag Heuer
 
Publicis Worldwide Türkiye'de 33 yıl sonra bayrak değişimi

Mükemmel üretim odaklı Sarar, daha fazla büyümeyi hedefliyor
 
Yaver Holding, Türkiye'de yüksek mühendislik markası olacak
 
Basketbol gönüllüleri, 500'ün üzerinde çocuğa ulaştı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X