İnternet fenomeni elbise açık artırmayla satıldı

Bazı insanların mavi-siyah, diğerlerinin ise altın-beyaz olarak gördüğü elbisenin altın ve beyaz versiyonu bin 356 sterline satıldı.


16.03.2015
İnternet fenomeni elbise açık artırmayla satıldı

 

 

 

 

Bazı insanların mavi ve siyah, diğerlerinin ise altın rengi ve beyaz olarak gördüğü ve bu nedenle bir internet fenomenine dönüşen o elbisenin gerçekten altın rengi ve beyaz olan bir versiyonu tam bin 356 sterline (yaklaşık 5 bin 300 TL) satıldı.
 
Gerçekte mavi-siyah olan elbiseyi üreten Roman Originals isimli İngiliz firma, geçen haftalarda dünya çapında ün kazanan elbisenin bir de altın rengi- beyaz versiyonunu üretti.
 
Bu yeni elbise Comic Relief isimli İngiliz yardım derneğine gelir sağlamak amacıyla ebay internet sitesinde açık artırmayla satışa çıkarıldı. 

Çek Cumhuriyeti’nden bir iş adamı bin 356 sterlin ödemeyi kabul ederek tüm rakiplerini geride bıraktı ve ünlü elbisenin yeni sahibi olmaya hak kazandı.
 
Roman Originals, elbiseye ödenen fiyat kadar kendilerinin de yardım derneğine bağış yapacağını açıkladı ve elbise Comic Relief’e toplamda 2 bin 712 sterlin gelir sağlamış oldu. 
(Hürriyet)HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

İnşaatta istihdam azaldı, hizmette arttı
 
Türkiye’de çalışanlar iş değiştirmeye sıcak bakmıyor
 
En çok konuşulan iş kadını Güler Sabancı

Kayıt dışı çalışan oranı yüzde 33,3 oldu
 
Avrupa'da istihdam arttı
 
ABD'de özel sektör istihdamı Şubat'ta beklentiyi aştı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X