iPad Versiyonu

ING Bank’tan görünmez bankacılık

ING Bank, bilinen bankacılığın ötesine geçerek “görünmez bankacılık” için modeller geliştiriyor.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
  FOTOĞRAF: Fortune Digital
5.12.2016
ING Bank’tan görünmez bankacılık

ING Bank, bilinen bankacılığın ötesine geçerek “görünmez bankacılık” için modeller geliştiriyor. Teknolojik yatırımları, inovatif ürün ve hizmetleriyle ING Grubu içerisinde de dikkat çeken ING Bank, diğer ING ülkelerine hizmet ihraç ediyor. Geleneksel bankacılığın ötesine geçen uygulamalarıyla finans dünyası kadar teknoloji dünyasında da fark yaratan ING Bank’ın teknoloji ve dijitalleşme vizyonuna ilişkin olarak ING Bank Operasyon ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Görkem Köseoğlu’nun katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.
Görkem Köseoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, ING Grubu’nun kısa süre önce beş yılda teknolojiye 800 milyon euro yatırım yapmayı planladığını açıkladığını belirterek, bunun grubun gelecekteki bankacılık uygulamalarına yaklaşımı açısından önemli bir ipucu olduğunu söyledi.

Köseoğlu, “Bunun anlamı, bilinen bankacılığın ötesine geçerek ‘görünmez bankacılık’ gibi yeni bir modelin inşa edilmesidir. Artık insanlar bankalar yerine bankacılık hizmetleri istiyor. Bulundukları her yerden ve her an finansal ihtiyaçlarını kolayca karşılamak istiyorlar. Türkiye’de teknoloji pazarının büyüklüğü 80-85 milyar dolar ve bunun 10 milyar doları bankacılık sektörüyle bağlantılı. Biz de ING Bank olarak özellikle son dört yıldır teknoloji ve şube dışı kanallara yatırımlarımızı artırdık. Bu süre zarfında toplam 400 milyon dolar teknoloji yatırımı gerçekleştirdik” açıklamasını yaptı.

ING Bank müşterilerinin yaklaşık yüzde 25’inin dijital bankacılık hizmetlerinden yararlandığını ve mobil bankacılık kullanan müşterilerin, dijital kanalları kullanan toplam aktif müşteriler içindeki payının yüzde 85‘e ulaştığını aktaran Köseoğlu, “Ekim sonu itibariyle mobil bankacılık kullanıcı sayımız, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34 artışla 470 bin 229 oldu. Günde ortalama 300 bin kez tıklanan mobil bankacılık hizmetimiz üzerinde günde 135 bin işlem yapılıyor. Yanı sıra ParaMara, ING Bank müşterisi olsun olmasın, akıllı telefon sahibi herkesin günlük finansal ihtiyaçlarını tek bir uygulama üzerinden gerçekleştirebildiği yepyeni bir yaklaşım. Şu anda ParaMara’nın aktif kullanıcı sayısı 113 binin üzerinde’’ dedi.
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

FORTUNE DİJİTAL KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Houte: Uzun vadede TL'nin güçleneceğine inanıyorum
 
Finansta döngüsel ekonomi dönemi
 
ING, dolar/TL'de yükseliş bekliyor

Merkez Bankası ne kadar faiz indirimi yapar?
 
ING: Dolar rallisi sona eriyor
 
ING Bank HSBC Türkiye'den neden vazgeçti?
FORTUNE DİJİTAL KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

​NGN projesi Anadolu Bilişim'in performansını 3 kat artırdı
 
Bugatti de bunu yaparsa...
 
Dijital ekosistemde güvenli yaşamın ipuçları

Samsung'dan dikkat çekici adımlar
 
Bitcoin ve BlockChain’in Türk filmini hatırlatan hikayeleri
 
String Ventures hedef büyütüyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X