Fortune Dergisi Eylül 2017 Kapağı

Hürriyet'ten Vuslat Doğan Sabancı açıklaması

Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılan Vuslat Doğan Sabancı'nın kararıyla ilgili Hürriyet'ten açıklama geldi.


  FOTOĞRAF: DHA
10.04.2017
Hürriyet'ten Vuslat Doğan Sabancı açıklaması

 

 

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı'nın görevinden ayrılmasının ardından Hürriyet Gazetecilik ve Matbacılık A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bir açıklama yaptı. 

Sabancı'nın "istifa" etmediğinin, "üye" sıfatı ile görevine devam edeceğinin vurgulandığı açıklama şöyle:
"Hafta sonunda bazı basın yayın organlarında ve medyada yer aldığı şekliye, Vuslat Sabancı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan istifa ettiği şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Doğrusu şu şekilde olacaktır; 30 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda seçilen Yönetim Kurulumuz henüz görev dağılımı yapmamış olup, Yönetim Kurulumuz'un yapacağı görev dağılımı sonrasında Vuslat Sabancı Yönetim Kurulumuz'da "üye" sıfatı ile görevine devam edecektir. "

KAP'ta yer alan açıklamada Hürriyet Gazetesi'nin satışıyla ilgili de ifadeler yer aldı:

"Hafta sonunda bazı basın yayın organlarında ve medyada yer alan, "Şirketimiz'in ve/veya Hürriyet Gazetesi'nin satıldığı" yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Mevcut durum itibariyle bu kapsamda alınan bir Yönetim Kurulu Kararı bulunmadığı gibi, yapılan herhangi bir çalışmada bulunmamaktadır."

Benzer açıklamayı yapan Doğan Gazetecilik A.Ş. de Posta Gazetesi'nin "satıldığı" yönündeki haberlerin doğru olmadığını ve konuyla ilgili bir Yönetim Kurulu kararının da bulunmadığını duyurdu. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Hürriyet'in yeni yönetim kurulu başkanı belli oldu
 
Hürriyet YK Başkanı Vuslat Doğan Sabancı istifa etti
 
Hürriyet'in İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş oldu

​Hürriyet CEO’su Ahmet Özer görevinden ayrıldı
 
Hürriyet ve Doğan Gazetecilik birleşmesine iptal
 
Ünlü mentorlardan girişimcilere tavsiyeler
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X