HSBC'den dolar analizi

HSBC, dolarda yükselişin devam edeceğini öngördü.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
11.05.2018
HSBC'den dolar analizi

 

 

 

 

HSBC stratejistleri David Bloom ve Paul Mackel’e göre ABD’de faizler ile dolar arasındaki uyumsuzluk ortadan kalkmaya başlıyor.
Stratejistler hazırladıkları raporda, "Fed faiz artırım hedeflerini yerine getirirken diğer G-10 merkez bankaları sıkılaştırma politikalarında zorluklarla karşılaşıyor" dedi ve doların yükselmeye devam edeceğini öngördü.
HSCB daha önce 4. çeyrekte 1,25 seviyesinde öngördüğü euro/dolar beklentisini 1,15’e revize etti.
Bu revizyona gerekçe olarak Avrupa Merkez Bankası'nın ılımlı enflasyon nedeniyle tahvil alımlarının uzatma olasılığına değinildi.
Gelişen piyasalara yönelik küresel iyimserliğin azaldığına işaret edilen raporda, artan ticaret gerginliğinin gelişenlere sermaye akımlarına yardımcı olmadığı belirtildi.
Stratejistlere göre ABD tahvil faizlerinde yükseliş gelişen ülke kurları için endişe kaynağı, ancak Asya’daki gelişen ülkelerin kurları geçmişe göre daha iyi performans gösterebilir. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Merkez Bankası o kurumlardan belge isteyebilecek
 
Piyasalarda yüksek volatil dönem
 
Merkez Bankası TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi yükseltiyor

Gözler Orta Vadeli Programa çevrildi
 
'Merkez Bankası önemli bir karar aldı'
 
Cari açık, beklentilere yakın geldi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X