Yılın iş insanları 2017

GE’den enerjide 30 milyar dolarlık ortaklık hamlesi

General Electric petrol ve doğalgaz işini Baker Hughes’la birleştirmek üzere yaklaşık 30 milyar dolarlık bir anlaşmaya imza atıyor.


HABER: FORTUNE TÜRKİYE
  FOTOĞRAF: Getty Images
31.10.2016
GE’den enerjide 30 milyar dolarlık ortaklık hamlesi

 

 

Wall Street Journal gazetesinde yer alan habere göre, General Electric petrol ve doğalgaz işini Baker Hughes’la birleştirmek üzere yaklaşık 30 milyar dolarlık bir anlaşmaya imza atıyor.

Söz konusu anlaşmanın GE tarafından kontrol edilen, borsaya açık bir yapı yaratacağı ifade ediliyor. 

Endüstriyel ekipman devi ve petrol hizmetlerinde dünyanın üçüncü büyüğü olan Baker Hughes ise, potansiyel” ortaklıklar” için görüşmeler yapıldığını, ancak tam bir satın almadan söz edilemeyeceğini belirtti.

Görüşmelerle ilgili olarak yorum yapan Credit Suisse Group ve Capital One Southcoast’tan analistler, spesifik petrol ve doğalgaz işini GE’den alıp Baker Hughes’unkiyle birleştirmek suretiyle, her ikisi için de ilave maliyet olmadan daha büyük bir dağıtım ağının planlandığını kaydediyorlar.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

GE, Türkiye’de 70’inci yılını kutladı
 
Telekom şirketlerinin yeni çağı
 
GE’den rüzgara yerli kanat

AB'den 3 dev firmaya suçlama
 
GE, Baker Hughes'un yüzde 62,5'ini satın aldı
 
General Electric'in CEO'su değişti
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X