iPad Versiyonu

G-Lingerie, mağaza sayısını 2017’de iki kat artıracak

G-Lingerie, Türkiye’de 33 olan mağaza sayısını, 2017’de 60 mağazaya, 5 yıl içinde ise 148'e çıkarmayı hedefliyor.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
  FOTOĞRAF: Bülten
13.12.2016
G-Lingerie, mağaza sayısını 2017’de iki kat artıracak

Kimya ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Safari Tekstil ve Kimyevi Maddeler Tic. A.Ş’nin multibrand mağazalar zinciri olan G-Lingerie, 2017 senesinde 5 milyon TL yatırım yaparak 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. İlk mağazasını açtığı Kasım 2014’den bugüne toplam 33 mağazaya ulaşan G-Lingerie, 2016 yılında cirosunu, %170 oranında artırdı.
 
G-Lingerie, Avrupa’nın dev iç giyim grupları olan Hanes Group, PD Group ve Golden Lady bünyesindeki pazar lideri markaları mağazalarında buluşturuyor. Türkiye’de multibrand konseptiyle mağazalaşmaya 2014 yılında başlayan G-Lingerie; iç giyim, çorap ve mayoda dünya genelinde toplam ciro hacmi 14 milyar dolar olan, 24 dünya markasını bir arada sunuyor.
 
Perakende sektöründeki durgunluğa rağmen G-Lingerie mağazalarındaki performansın çok iyi olduğunu belirten Safari-Klip Tekstil Kurucu Başkanı Ratip Veysi, 5 yıl içinde 148 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerinin altını çizdi ve şunları söyledi: “Biz pazarlamanın 5 P’si olarak adlandırılan ürün, fiyat, müşteri, mekân ve tanıtım (product, price, people, place, promotion) dengesini sırasıyla gözettiğimiz için perakende sektörünün içinde olduğu durgunluğu yaşamıyoruz. Bu 5 P’nin bir tanesini dahi hatalı veya eksik yaparsanız ya da sürekli geliştirmezseniz sistemin başarılı olmayacağı düşüncesindeyim. G-Lingerie olarak şu anki başarımız, bu dengeleri iyi gözetmemizden kaynaklanıyor.”
 
Dünyada iç giyim ve çorap kategorilerinde toplam ciro hacmi 14 milyar dolar olan 3 grupla işbirliği yaptıklarını ifade eden Veysi; “İşbirliği yaptığımız Hanes Group, PD Group ve Golden Lady’nin birbiriyle rakip olan markalarını mağazalarımızda bir araya getiriyoruz. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile karşılaştırırsak 2016’nın son çeyreğinde satış rakamlarımızı %170 oranında artırdık. Bu ay Nişantaşı City’s  mağazamızı hizmete açtık. Yeni yılda ise İstanbul’da Galleries La Fayette,  Antalya ve İzmir’de mağazalar açarak %150 büyüme öngörüyoruz.
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

LIFESTYLE KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Çocuklarda süt dişleri
 
İbrahim Ahmed Acar eskrimde tarih yazdı
 
Neden kedi videolarına tıklıyoruz?

Dönerci Serkan Usta
 
Kilo vermek için yalnız yemek yiyin
 
Gökyüzündeki sosyal kulüp
LIFESTYLE KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Galata’nın yeni gözdesi Robin's'te Fransız yemeğine ne dersiniz?
 
Ferrari’nin son şaheseri F12 berlinetta baş döndürüyor
 
İkinci el Chanel çantalar değerli, Marc Jacobs’lar değil

Karl Lagerfeld Türkiye'deki ilk mağazasını Nişantaşı'nda açtı
 
Vertu ve Bentley’den beş yıl sürecek akıllı telefon işbirliği
 
En değerli saat markalarından Patek Philippe geleceğini işliyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X