G-Lingerie, mağaza sayısını 2017’de iki kat artıracak

G-Lingerie, Türkiye’de 33 olan mağaza sayısını, 2017’de 60 mağazaya, 5 yıl içinde ise 148'e çıkarmayı hedefliyor.


  FOTOĞRAF: Bülten
13.12.2016
G-Lingerie, mağaza sayısını 2017’de iki kat artıracak

 

 

 

 

Kimya ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Safari Tekstil ve Kimyevi Maddeler Tic. A.Ş’nin multibrand mağazalar zinciri olan G-Lingerie, 2017 senesinde 5 milyon TL yatırım yaparak 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. İlk mağazasını açtığı Kasım 2014’den bugüne toplam 33 mağazaya ulaşan G-Lingerie, 2016 yılında cirosunu, %170 oranında artırdı.
 
G-Lingerie, Avrupa’nın dev iç giyim grupları olan Hanes Group, PD Group ve Golden Lady bünyesindeki pazar lideri markaları mağazalarında buluşturuyor. Türkiye’de multibrand konseptiyle mağazalaşmaya 2014 yılında başlayan G-Lingerie; iç giyim, çorap ve mayoda dünya genelinde toplam ciro hacmi 14 milyar dolar olan, 24 dünya markasını bir arada sunuyor.
 
Perakende sektöründeki durgunluğa rağmen G-Lingerie mağazalarındaki performansın çok iyi olduğunu belirten Safari-Klip Tekstil Kurucu Başkanı Ratip Veysi, 5 yıl içinde 148 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerinin altını çizdi ve şunları söyledi: “Biz pazarlamanın 5 P’si olarak adlandırılan ürün, fiyat, müşteri, mekân ve tanıtım (product, price, people, place, promotion) dengesini sırasıyla gözettiğimiz için perakende sektörünün içinde olduğu durgunluğu yaşamıyoruz. Bu 5 P’nin bir tanesini dahi hatalı veya eksik yaparsanız ya da sürekli geliştirmezseniz sistemin başarılı olmayacağı düşüncesindeyim. G-Lingerie olarak şu anki başarımız, bu dengeleri iyi gözetmemizden kaynaklanıyor.”
 
Dünyada iç giyim ve çorap kategorilerinde toplam ciro hacmi 14 milyar dolar olan 3 grupla işbirliği yaptıklarını ifade eden Veysi; “İşbirliği yaptığımız Hanes Group, PD Group ve Golden Lady’nin birbiriyle rakip olan markalarını mağazalarımızda bir araya getiriyoruz. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile karşılaştırırsak 2016’nın son çeyreğinde satış rakamlarımızı %170 oranında artırdık. Bu ay Nişantaşı City’s  mağazamızı hizmete açtık. Yeni yılda ise İstanbul’da Galleries La Fayette,  Antalya ve İzmir’de mağazalar açarak %150 büyüme öngörüyoruz.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Sahibinden Bilgi Teknolojileri AŞ'ye rekabet soruşturması
 
Doğan Holding'ten satış açıklaması
 
Bilgi ve iletişim sektörüne ceza yağdı

Rekabet Kurulundan Microsoft'a soruşturma kararı
 
Üç akaryakıt şirketi hakkında soruşturma açıldı
 
Rekabet Kurulu'ndan Google'a soruşturma
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X