iPad Versiyonu

Fındık fiyatı 9,75 liraya geriledi

Soydan: " 9,75 liraya kadar düşen fındık fiyatını yapacağımız toplantıda değerlendirip hazırlayacağımız raporu ilgili makamlara sunacağız" dedi.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
26.2.2017
Fındık fiyatı 9,75 liraya geriledi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, "Serbest piyasada 9,75 liraya kadar düşen fındık fiyatını yarın yapacağımız geniş kapsamlı toplantıda değerlendirip hazırlayacağımız raporu ilgili makamlara sunacağız." dedi. 

Soydan, hafta içi serbest piyasada fındık fiyatının 9,75 liraya kadar düştüğünü anımsatarak, bu fiyatın kesinlikle kabul edilir olmadığını söyledi. 

Fındık fiyatının düşmesi nedeniyle toplantı yapma kararı aldıklarını belirten Soydan, "Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu başkanlığında gerçekleşecek toplantı Altınordu Ziraat Odası'nda yapılacak. Saat 13.00'te yapılması planlanan toplantıya fındık sektörü temsilcilerinin yanı sıra ilin milletvekilleri de davet edildi." diye konuştu. 

Soydan, toplantının ana gündeminin düşen fındık fiyatları olacağını vurgulayarak, "Bu toplantının üreticilerimiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Toplantıda alacağımız kararları ve yol haritasını bir raporda toplayacağız. Daha sonra bu raporu ilgili makamlara sunacağız." ifadelerini kullandı.

Fındık üreticilerini temsil etmek ve haklarını kollamak amacıyla bulundukları makamlara getirildiklerinin altını çizen Soydan, "Artık üretici bizden müjdeli haberler bekliyor. Biz de kendilerine müjdeli haber vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Temennimiz fındık fiyatları arzu edildiği gibi 14-15 lira seviyelerine çıkar. Çünkü üreticinin dayanacak gücü kalmamıştır. Üretici bir çıkış yolu aramaktadır." değerlendirmesinde bulundu.
Soydan, toplantının sonucunu kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi. 
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

TÜRKİYE KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Organik tarım desteği başvurularında son gün 24 Mart
 
Üretici-market fiyat farkı en fazla kuru soğanda
 
"Muz üretimi 2016'da rekor kırdı"

 Fiyat artışı fındık piyasasını hareketlendirdi
 
'Tarım işsizliğin en büyük ilacıdır'
 
Ekonomiye 15.8 milyar liralık katkı
TÜRKİYE KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

İstanbul Sabiha Gökçen (ISG) bakım merkeziyle yükselişte
 
İspanyol markası Cristian Lay'in yeni pazarı Türkiye oldu
 
Mobicar araç sahipliğine bir alternatif olmayı hedefliyor

Pratt&Whitney'in Türkiye’de motor üretmesine zaman var
 
Fortune 500'de perakendenin yeni şampiyonu BİM
 
Türkiye'de yerel seçimin ardından özel sektör ilgi bekliyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X