Fortune Dergisi Eylül 2017 Kapağı

FBI Direktörü görevinden alındı

Trump, FBI Direktörü James Comey'e, Adalet Bakanlığının tavsiyesi uyarınca görevden alındığını mektupla bildirdi.


  FOTOĞRAF: AA
10.05.2017
FBI Direktörü görevinden alındı

 

 

ABD Başkanı Donald Trump, FBI Direktörü James Comey'e, Adalet Bakanlığının tavsiyesi uyarınca görevden alındığını mektupla bildirdi.

Trump, mektubunda Comey'e, Adalet Bakanı'nın tavsiyesine uyarak görevine son verdiğini yazdı.

Trump "Her ne kadar, soruşturma altında olmadığım konusunda beni üç kez bilgilendirmiş olmanı takdir etsem de, Adalet Bakanlığının senin FBI'yı etkin şekilde yönetemeyeceğine dair vardığı hükme uyacağım." ifadelerini kullandı.

New York Times gazetesinin haberinde, Comey'in görevden alındığını öğrendiği sırada Los Angeles'ta FBI çalışanlarına hitap etmekte olduğu belirtildi. Comey'in konuşması sırasında televizyon kanallarının son dakika geçtiği, Comey'in bunun bir şaka olduğunu düşünerek güldüğ��nü, ardından kısa bir süre sonra Trump'ın mektubunun Washington'daki FBI merkezine ulaştığı kaydedildi.

Yeni FBI direktörü atanana kadar Comey'in yerine Direktör Yardımcısı Andrew McCabe'in görev yapacağı belirtildi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Fed'de 80 yılın en büyük değişimi belirsizliği artırabilir
 
Trump, yeni Sağlık Bakanı adayını açıkladı
 
ABD Başkanı Trump'tan Kuzey Kore açıklaması

Trump, Fed Başkanlığına Jerome Powell'ı aday gösterdi
 
Trump'ın Fed Başkanlığına Powell'ı seçtiği iddia edildi
 
Trump kademeli vergi indirimine açık değil
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X