Ermenegildo Zegna ABD’li genç giyim startup’ını satın alıyor

Klasik erkek giyiminin lüks ikonik markası İtalyan Ermenegildo Zegna ABD’li giyim startup’ı Thom Browne’ı satın alacağını açıkladı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
29.08.2018
Ermenegildo Zegna ABD’li genç giyim startup’ını satın alıyor

“The New York Times”ta yer alan haberde, Zegna’nın bu Amerikan markasına yönelik girişiminin yeni pazarlara açılma ve daha genç müşteri kitlesine ulaşma isteğinden kaynaklandığı kaydediliyor.
Zegna Group tarafından yapılan açıklamada, Thom Browne’da yüzde 85 oranında hisse alımı için girişim sermayesi kuruluşu Sandbridge Capital’le anlaşmaya varıldığı belirtildi. Söz konusu satın alma 500 milyon dolar değerinde olacak.
Zegna gibi tarihi bir markanın bir startup’ı satın alması küçük markaların ve üst segment rahat giyimin artan popülaritesinin göstergesi.
Süregelen teknolojik inovasyonun ve büyüme baskısının daha küçük çaplı ya da tek başına olan lüks markalar üzerinde son yıllarda baskı oluşturduğu gözleniyor. Zegna’nın güçlü mali yapısının, üretim faaliyetlerinin ve tedarik zinciri ağının Thom Browne’a önemli bir destek sunması bekleniyor.
İlk olarak erkek giyimiyle pazara giren Browne daha sonra kadın giyimi, aksesuvarı ve ayakkabıyı da ekledi. Sanbridge Capital 2016 yılında markada hisse satın alarak Thom Browne’un perakende mağazacılık ağını büyütmesini sağladı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Akıllı telefon ajan mı hizmetkar mı?
 
BRICA, İstanbul'da zirve yaptı
 
Eti Bakır'dan katma değer yatırımı

Akıllı otomotiv kırılma noktasında
 
İkinci kuşakta sıfırdan motorcu oldular
 
Apple yaşlandı mı?
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X