Fortune Dergisi Eylül 2017 Kapağı

Dolar/TL olumlu raporlarla geriliyor

Dolar/TL yüzde 1'i aşan düşüşle 3.63'e kadar geriledi. TL ile ilgili olumlu yabancı raporlar da kurdaki düşüşte etkili oldu.


  FOTOĞRAF: AA
20.04.2017
Dolar/TL olumlu raporlarla geriliyor

 

 

Deutsche Bank, Türk Lirası'nın ucuz olduğunu ve kısa vadede değer kazanmasını beklediğini kaydetti.

Gautam Kalani'nin kaleme aldığı raporda, Türkiye'de referandum olay riskinin ortadan kalkması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçimi göz ardı etmesinin ardından, Türk Lirası'nın kısa vadede değer kazanması için yolun açık olabileceği kaydedildi.

Kalani, "Brezilya reali ve Rus rublesi gibi carry trade'in temel para birimleri cazip olmayan değerlemelerde veya hali hazırda iyi pozisyonlanmış durumdayken, Güney Afrika randı gibiler ise Türkiye'ye göre muhtemelen daha büyük siyasi riskle karşı karşıya" dedi ve bu nedenle, Türk Lirası'nın yatırımcıların göreceli olarak carry trade dostu ortamdan yararlanmak için kullanacağı potansiyel olarak bir sonraki para birimi olduğunu sözlerine ekledi.

Raporda, "Türk Lirası gelişen piyasalarda en yüksek volatiliteden arındırılmış 'carry trade'i sağlıyor, pozisyonlanma zayıf, akış dinamikleri toparlanma işaretleri gösteriyor ve parasal koşullar görece sıkı" denildi.

Dolar değer kaybetti
Kur güne 3.66'dan başlamasının ardından %1'i aşan düşüşle 3.63'e kadar geriledi. TL ile ilgili olumlu yabancı raporlar da kurdaki düşüşte etkili oldu. 

Kur dün 3.66-3.67 seviyelerinde dalgalanmış, akşam saatlerinde ise 3.68'e yükselmişti. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Fed'den dev bankaya 'para aklama' cezası
 
Deutsche Bank, ABD otoriteleriyle 7,2 milyar dolara anlaştı
 
Deutsche Bank beğendiği hisseler listesini güncelledi

Deutsche Bank'tan 278 milyon euro net kar
 
Deutsche Bank'ta yeni işten çıkarmalar gündemde
 
Deutshe Bank en beğendiği hisseler listesini değiştirdi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X