Yılın iş insanları 2017

Daimler'den dünyanın en pahalı SUV’u

Mercedes Benz yeni Maybach SUV’uyla ultra lüks arazi araçlarının popülaritesinden yararlanmayı hedefliyor.


HABER: FORTUNE TÜRKİYE
  FOTOĞRAF: Bloomberg
7.03.2017
Daimler'den dünyanın en pahalı SUV’u

 

 

Mercedes Benz yeni Maybach SUV’uyla ultra lüks arazi araçlarının popülaritesinden yararlanmayı hedefliyor. Yeni SUV üstü açık olarak ve termal bardak tutacaklarıyla çölde yol alabilecek şekilde tasarlanmış.
 
Bloomberg’te yer alan habere göre, Cenevre Auto Show’unda sergilenen Mercedes-Maybach G-Class 650 yaklaşık 500,000 dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı spor aracı olacak. Daimler AG’nin en üst sınıf markası olan Maybach, bu tür en üst segment modellere yönelik talebin canlanmasıyla yeniden dirildi. SUV V12 motora ve spor araba stiline sahip olacak. Ön sıra üstü kapalı olacak, arka sıra ise toplanabilen kumaş bir roof içerecek.

Maybach G650’nin diğer özellikleri arasında, yolcuları s��rücüden ayıran elektrikli –ve ayarlanabilir-cam bir bölme, ayarlanabilir ayak basamağı ve konsolun ortasına saklanmış portatif masalar bulunuyor. Araç, çöl gibi arazilerde rahat yol alabilmesi için zeminden yaklaşık bir metre yüksekliğe sahip. Söz konusu model eylül ayında sonra pazarda olacak.

Mercedes’in G-Sınıfı’nın egzotik versiyonlarını üretme gibi bir alışkanlığı var. Performans odaklı AMG alt markası tarafından satılan spor tasarım satışların yarısını oluşturuyor.  2013 yılında pazara giren bu model 200 adet kadar üretilmiş ve 379,000 euro’dan satışa sunulmuştu.
 
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Alman otomobillerindeki emisyon skandalı yayılıyor
 
Mercedes’ten lüks pickup
 
Mercedes'te 'egzoz emisyon hilesi' iddiası

BMW, Mercedes'i solladı
 
VIP araçlara fısıldayan adam
 
Mercedes 1 milyon aracını geri çağırıyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X