iPad Versiyonu

Bosch ve GE Digital, ‘IoT’ için ortak çalışacak

Bosch Software Innovations ve GE Dijital ağa bağlı dünyayı şekillendirme konusundaki ortak çalışmalarını ilerletmek için iyi niyet sözleşmesi imzaladı


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
  FOTOĞRAF: Fortune Digital
5.12.2016
Bosch ve GE Digital, ‘IoT’ için ortak çalışacak

Bosch Software Innovations ve GE Dijital, ağa bağlı dünyayı şekillendirme konusundaki ortak çalışmalarını ilerletmek için bir iyi niyet sözleşmesi imzaladı. İşbirliği, GE’nin Predix işletim sistemi ve Bosch IoT platformlarının entegrasyonuna odaklanıyor. Şirketler, her bir bulutun genel değerini artırmak ve daha geniş bir müşteri tabanına çözümler sağlamak üzere, diğer şirketin bulut platformlarında çalışabilecek tamamlayıcı yazılım hizmetleri sunacak.

Dünyanın en büyük açık kaynaklı yazılım topluluklarından birisi olan Eclipse Foundation’a üye olan her iki şirket, açık kaynak tabanlı bir teknik IoT çekirdeği hazırlamayı ve daha büyük bir ekosisteme sahip olmayı amaçlıyor. Odaklanılan projeler arasında yer alan Eclipse Hono, Eclipse Vorto, Eclipse Leshan, GE-enhanced UAA (Kullanıcı Hesabı ve Doğrulaması) ve Eclipse ACS (Erişim Kontrol Hizmeti) özellikle cihaz bağlanabilirliği alanında özelleştiriliyor.

Bosch Software Innovations CEO’su Rainer Kallenbach, “Her iki şirket de büyük ve küçük imalat ürünleri konusunda zengin bir geçmişe sahip, bu nedenle bağlanabilirlik alanında fırsatlara ilişkin ortak bir anlayışa ve vizyona sahibiz. Hiçbir şirket IoT’yi tek başına gerçekleştiremez. İşletme ekosistemleri ve açık kaynak toplulukları içerisinde yer almak, Bosch açısından son derece önemli.
   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

FORTUNE DİJİTAL KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

İş arkadaşım bir robot
 
GE ve GAMA Enerji’den Türkiye’nin ilk dijital enerji santrali
 
Türkiye'ye güvenini yatırımlarla gösteriyor

GE’den enerjide 30 milyar dolarlık ortaklık hamlesi
 
General Electric ve Türkerler Holding arasında işbirliği
 
GE 2 şirketi satın alacak
FORTUNE DİJİTAL KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

String Ventures hedef büyütüyor
 
Dijital ekosistemde güvenli yaşamın ipuçları
 
Samsung'dan dikkat çekici adımlar

Bugatti de bunu yaparsa...
 
​NGN projesi Anadolu Bilişim'in performansını 3 kat artırdı
 
Bitcoin ve BlockChain’in Türk filmini hatırlatan hikayeleri
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X