Borghi: İtalya kendi para birimiyle borç sorunlarını çözebilirdi

İtalya Meclis Bütçe Komisyonu Başkanı Borghi, 'İtalya kendi para birimi ile borç sorunlarını çözebilirdi' dedi


  FOTOĞRAF: ARŞİV
2.10.2018
Borghi: İtalya kendi para birimiyle borç sorunlarını çözebilirdi

İtalya'da Parlamento Alt Meclisi Bütçe Komisyonu Başkanı ve ülkesinin tanınmış euro karşıtlarından Claudio Borghi, "İtalya'nın, kendi para birimi ile, sorunlarını çözebileceği konusunda güçlü bir kanaate sahibim," dedi.
Borghi, Radio Anch'io'ya yaptığı değerlendirmede, euronun ortak para birimi olarak İtalya'nın mali sorunlarını çözmede "yetersiz olduğunu söyledi.
Borghi, Fransa gibi, İtalya'nın AB yetkililerinin saldırılarına uğramaması gerektiğini söyledi ve Fransa'ya müdahalenin yayılmaya başlaması durumunda, belli bir noktada, ellerini kaldırırak "tamam haydi müdahale edelim" diyeceklerini sözlerine ekledi.
Borghi, "İtalya AB'ye karşı çıkmak isteseydi, 2019 yılı için bütçe açığını yüzde 2.4 yerine yüzde 3.1 olarak açıklardı. Hükümet bu oranın ülkenin biraz daha iyi hissedebilmesi için yeterli olduğunu düşünüyor" dedi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

İtalya bütçe açığıyla AB’ye meydan okuyor
 
Starbucks, İtalyan pazarına girdi
 
Vatandaşlığı en değerli olan ülkeler

Dünyanın en iyi 10 restoranı
 
UniCredit, SocGen ile birleşmeyi planlıyor
 
'Eurodan ayrılmak hiçbir zaman gündeme gelmedi'
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X