Yılın iş insanları 2017

Borajet'in yeni sahibi belli oldu

Türkiye'nin yurt için yurt dışı birçok noktaya uçuşu bulunan Borajet'i Amerikalılar satın aldı.


  FOTOĞRAF: Borajet
30.12.2016
Borajet'in yeni sahibi belli oldu

 

 

İş adamı Yalçın Ayaslı'ya ait Borajet Havayolları satıldı. Türkiye'nin yurt için yurt dışı birçok noktaya uçuşu bulunan havayolu şirketini Amerikalılar satın aldı.

Hürriyet'in taraflara yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre Borajet'in satın alınması fikri, Eylül ayı sonunda New York'ta yapılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldı BM Genel Kurulu toplantıları sürecinde gündeme geldi.
Anılan süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sayıda dünya devi şirket yöneticileriyle buluştu.

Bünyesinde 12 yolcu uçağı ve 1 tane de iş jeti bulunan Borajet'te 500 kişi çalışıyor. İş adamı Yalçın Ayaslı'nın sahibi olduğu yüzde 100 hisse SBK Holdinge geçti. Adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, "ABD'lilerin bu satın almayı yapmasındaki en temel neden, 3. havalimanı projesi. ABD'liler bu satın alma ile havacılık alanında önemli bir pozisyon elde etmek istiyor" dedi.

Aynı kaynak son dönemlerde Türkiye'ye yabancı yatırımcı girişinin azaldığına dikkat çekerek söz konusu satın almanın önemine işaret etti.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Borajet'ten açıklama: Konu iflas değil 'yapılanma'
 
Borajet 400 çalışanını işten çıkarıyor
 
Borajet seferlerine ara verdi

Borajet filosuna 30 yeni uçak
 
Embraer’in yüksek uçuşu
 
Borajet’in filosuna yeni Embraer 190 katıldı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X