Avrupa İmar Bankası'ndan İş Bankası'na 127 milyon dolarlık fon

​Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İş Bankasına tarım faaliyetleri ve enerji verimliliği yatırımları için 127 milyon dolarlık fon sağlayacak.


23.12.2014
Avrupa İmar Bankası'ndan İş Bankası'na 127 milyon dolarlık fon

 

 

 

 

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İş Bankası'na tarım faaliyetleri ve enerji verimliliği yatırımları için 127 milyon dolarlık fon sağlayacak.

Banka'dan yapılan açıklamaya göre, İş Bankası'na tarım, enerji verimliliği ve kadınların önderlik ettiği iş alanlarında Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek amacıyla 127 milyon dolarlık fon sağlanacak. 

Açıklamada, küçük ve orta ölçekli işletmelerin Türkiye'nin ekonomisinde önemli bir rol oynadığı ve istihdamın yüzde 80'ini oluşturduğu belirtildi. 

Yeni kredinin İş Bankası'na 2013 yılında sağlanan 50 milyon dolarlık desteğin bir uzantısı olduğu bildirilen açıklamada, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Türkiye, Güney ve Doğu Akdeniz Finansal Direktörü Sylvia Gansser-Potts'un şu ifadesine yer verildi:

"İş Bankası aracılığıyla Bankamız finans desteğinin en çok ihtiyaç olduğu uzak bölgelerdeki küçük ve orta ölçekli işletmelere de uzanma imkanı buluyor. Yeni kredi desteğimiz aldığımız güçlü talebe bir karşılıktır. İş birliğimizi büyüttüğümüz için memnunuz."

Açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Başkan Yardımcısı Yılmaz Ertürk de işbirliğinin güçlenmesinden memnun olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile 2010 yılından beri işbirliği içerisindeyiz. Türk ekonomisinin büyümesinde önemli rol oynayan küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesine özen gösteriyoruz. Yeni hizmetle bu alanlardaki yatırımları ve girişimleri destekleyeceğiz." 

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası 2009'dan beri Türkiye'ye yatırım yapıyor ve İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te ofisleri bulunuyor. Bugüne kadar Banka Türkiye'de farklı alanlardaki 130 projeye 4,5 milyar dolar yatırım yaptı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Şubatta tüketici güveni azaldı
 
Elektrikli otoya yüzde 60 zam geliyor
 
Şeker fabrikaları özelleştiriliyor

Free Shop da ihracat sayılacak
 
Yapı Kredi'den Yıldız Holding açıklaması
 
OECD Bölgesi'nin 2017 büyümesi açıklandı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X