iPad Versiyonu

Avrupa İmar Bankası'ndan İş Bankası'na 127 milyon dolarlık fon

​Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İş Bankasına tarım faaliyetleri ve enerji verimliliği yatırımları için 127 milyon dolarlık fon sağlayacak.


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
23.12.2014
Avrupa İmar Bankası'ndan İş Bankası'na 127 milyon dolarlık fon

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İş Bankası'na tarım faaliyetleri ve enerji verimliliği yatırımları için 127 milyon dolarlık fon sağlayacak.

Banka'dan yapılan açıklamaya göre, İş Bankası'na tarım, enerji verimliliği ve kadınların önderlik ettiği iş alanlarında Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek amacıyla 127 milyon dolarlık fon sağlanacak. 

Açıklamada, küçük ve orta ölçekli işletmelerin Türkiye'nin ekonomisinde önemli bir rol oynadığı ve istihdamın yüzde 80'ini oluşturduğu belirtildi. 

Yeni kredinin İş Bankası'na 2013 yılında sağlanan 50 milyon dolarlık desteğin bir uzantısı olduğu bildirilen açıklamada, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Türkiye, Güney ve Doğu Akdeniz Finansal Direktörü Sylvia Gansser-Potts'un şu ifadesine yer verildi:

"İş Bankası aracılığıyla Bankamız finans desteğinin en çok ihtiyaç olduğu uzak bölgelerdeki küçük ve orta ölçekli işletmelere de uzanma imkanı buluyor. Yeni kredi desteğimiz aldığımız güçlü talebe bir karşılıktır. İş birliğimizi büyüttüğümüz için memnunuz."

Açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Başkan Yardımcısı Yılmaz Ertürk de işbirliğinin güçlenmesinden memnun olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile 2010 yılından beri işbirliği içerisindeyiz. Türk ekonomisinin büyümesinde önemli rol oynayan küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesine özen gösteriyoruz. Yeni hizmetle bu alanlardaki yatırımları ve girişimleri destekleyeceğiz." 

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası 2009'dan beri Türkiye'ye yatırım yapıyor ve İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te ofisleri bulunuyor. Bugüne kadar Banka Türkiye'de farklı alanlardaki 130 projeye 4,5 milyar dolar yatırım yaptı.Kaynak:
AA


   
   
   
   
Add to Flipboard Magazine.
   
   


İÇERİK HABERCİSİ

TÜRKİYE KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

TOKİ bu yıl 21 bin 615 konut rakamına ulaştı
 
Ummanlı gayrimenkul yatırımcılarının Türkiye ilgisi
 
 Konut fiyatları martta yüzde 1,16 arttı

Bütçede faizin payı azaldı, yatırım harcaması arttı
 
İş Bankası’nın hedefi: Müşterilerine en iyi dijital deneyimi yaşatmak
 
 'Yakın Doğu ve Asya'dan gelen yatırımlar ciddi oranda arttı'
TÜRKİYE KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

İstanbul Sabiha Gökçen (ISG) bakım merkeziyle yükselişte
 
İspanyol markası Cristian Lay'in yeni pazarı Türkiye oldu
 
Fortune 500'de perakendenin yeni şampiyonu BİM

Pratt&Whitney'in Türkiye’de motor üretmesine zaman var
 
Türkiye'de yerel seçimin ardından özel sektör ilgi bekliyor
 
Mobicar araç sahipliğine bir alternatif olmayı hedefliyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X