Avon'a 135 milyon dolarlık rüşvet cezası

ABD'li güzellik ürünleri şirketi Avon Products, Çinli yetkililere rüşvet verdiği gerekçesiyle 135 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.


18.12.2014
Avon'a 135 milyon dolarlık rüşvet cezası

 

 

 

 

ABD'li doğrudan güzellik ürünleri satış şirketi Avon Products, Çinli yetkililere rüşvet verdiği gerekçesiyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 135 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

SEC tarafından yapılan açıklamada, Avon'un Çin'deki bağlı ortaklığının, doğrudan satış lisansı almak için Çinli yetkililere 2004 ve 2008 yılları arasında 8 milyon dolar ödediği bildirildi. Avon'un Çinli ortağının, Çinli yetkililere nakit para, uçak biletleri ve lüks markalardan pahalı hediyeler verdiği belirtildi.

Manhattan'daki duruşmaya katılan Avon'un Çin'deki bağlı ortaklığı, Çinli yetkililere 8 milyon dolar verdiğini ve bunların şirket harcamaları gibi gösterildiğini kabul etti. 

Avon, ABD Yurt Dışı Yolsuzluk Uygulamaları Kanunu'nu ihlal ettiği için para cezasına çarptırıldı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Lloyds, müşterilerine 100 milyon sterlin tazminat ödeyecek
 
Lloyds bin 230 çalışanı işten çıkaracak
 
İngiliz devi 3 bin kişiyi işten çıkarabilir

Lloyds Bank 1.755 kişiyi işten çıkardı
 
​İngiliz hükümeti Lloyds’daki payını yüzde 13’ün altına indirdi
 
Lloyds’un karı yüzde 33 arttı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X