Apple ve Samsung 7 yıl sonra anlaştı

Apple ve Samsung şirketleri, telefonlarının tasarımları hakkında yedi yıl süren davanın ardından uzlaşmaya vardı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
28.06.2018
Apple ve Samsung 7 yıl sonra anlaştı

 

 

 

 

BBC'de yer alan habere göre, anlaşma, ABD'deki mahkemede jürinin Samsung'un Apple'a 539 milyon dolar ödemesi yönündeki karardan bir hafta sonra sağlandı.
 
Jüri, Samsung'un iPhone'un özelliklerini kopyaladığına karar vermişti. İki şirket arasındaki dava 2011'de başlamış, Apple Güney Koreli rakibine 2 milyar dolarlık dava açmıştı. Bu dava ise, dünyanın dört bir yanında iki şirketin birbirilerine açtıkları davaların ilki olarak tarihe geçmişti.
 
SAMSUNG AVUKATINDAN 'CİHATÇI' BENZETMESİ
Devam eden davalarda, Apple'ın Samsung'a yönelik hukuki hamleleri arttıkça, Samsung'un avukarlarından biri, Apple'ın savaşmaya kararlılığında bir 'cihatçı' gibi davrandığını iddia etmişti.
 
2012'de ABD'deki bir mahkemede jüri, Samsung'un iPhone'un uygulama ikonlarını yan yana göstermesini kopyaladığı görüşüne varmış ve Apple'a 1,05 milyar dolar ceza ödemesine karar vermişti. Samsung bu kararı kısmen temyize taşımış ve Yüksek Mahkeme'ye kadar giden davanın sonucunda Samsung haklı bulunmuştu.
 
Yüksek Mahkeme'nin cezayı belirlemek üzere dosyayı yerel mahkemeye geri göndermesinin ardından geçen Mayıs'ta Samsung 539 milyon dolar cezaya çarptırılmıştı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

2018 sonu enflasyon beklentisi yüzde 19.61
 
Moody's'ten Merkez Bankası uyarısı
 
TCMB için yeni düzenleme

TCMB: 'Enflasyona en belirgin katkı sebzeden'
 
Kredi kartı faizlerinde değişiklik
 
Goldman, 'sadeleştirme' hamlesini değerlendirdi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X