Apple-1 rekor bir fiyatla satılacak

Tasarlanmış ilk bilgisayarlardan olan ve Steve Jobs - Steve Wozniak ikilisinin Apple-1'i, çok yakında açık artırmayla alıcısını bekliyor olacak.


HABER: WEBTEKNO
  FOTOĞRAF: ARŞİV
27.08.2018
Apple-1 rekor bir fiyatla satılacak

 

 

 

 

İlk çıktığı yıldan beri çok üstünden uzunca bir süre geçmesine rağmen Apple-1, hala teknoloji dünyasının unutulmaz bilgisayarlarından birisi olmaya devam ediyor. Açık arttırmayla satılan tarihi cihazın üst düzey kalitedeki bir arabayla aynı fiyata satılacağı tahmin ediliyor.
1970'lerin ortalarında Steve Jobs ve Steve Wozniak, yaklaşık 200 adet Apple-1 bilgisayar üretti ve bunların 60 tanesi varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bu bilgisayarların çoğu açık arttırmaya çıkıyor ve müzayede sonrası neredeyse bir ev fiyatına satılıyor.
Bununla birlikte Apple-1 hakkında ortaya çıkan bazı dedikodulara göre RR Auction, bu cihaz için 300.000 dolar (1.834.38 TL) ödemeye hazırlanıyor. Açık arttırmayla verilecekler yalnızca ana karttan ibaret değil. En çok teklifi yapan kurum ya da kişiye ana kartla birlikte Apple orijinal el kitabı, monitör ve klavyenin de sahibi olacak. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Jobs, Musk ve Gates'in ortak özellikleri
 
Steve Jobs ve Bill Gates arasındaki aşk nefret ilişkisi
 
Steve Jobs filminin yeni fragmanı yayınlandı

Steve Jobs operası geliyor
 
Steve Jobs'ın ilham veren sözleri
 
Steve Jobs filminin yeni fragmanı yayınlandı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X