Amazon 1 trilyon dolar değere ulaştı

Kurucusu Bezos'u da dünyanın en zengin insanı yapan şirket sayesinde, Bezos'un serveti de 164 milyar doları geçti.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
5.09.2018
Amazon 1 trilyon dolar değere ulaştı

 

 

 

 

E-ticaret devi Amazon, borsa değeri olarak 1 trilyon dolara ulaştı. Hisse başı değeri 2.050 dolara ulaşarak Amazon’un Nasdaq borsasındaki değeri yeni bir rekora imza attı. Tam olarak bir ay önce Apple’ın ilk kez geçtiği 1 trilyon dolar barajını aşan ikinci şirket olan Amazon’un bu yazı yazılırken değeri 994 milyar dolara geriledi.
Bundan sadece bir yıl önce 965 dolardan işlem gören Amazon, hisse değerini bir yılda 2 kattan fazla arttırdı. 2014’ün sonunda Echo ürününü tanıtmasının ardından hızlı bir yükselişe geçen Amazon’un hisse değeri, 2017’nin Haziran ayında gerçekleşen Whole Foods satın almasından sonra ivmesini artırmıştı.
1994 yılında Jeff Bezos tarafından kitap satışıyla hayatına başlayan Amazon, bugün tüm dünyada e-ticaret denilince akla gelen ilk marka konumunda. Kurucusu Bezos’u da dünyanın en zengin insanı yapan şirket sayesinde, Bezos’un serveti 164 milyar doları geçti.
Apple’ın ardından ikinci “1 trilyon dolarlık şirket” olan Amazon’un ardından aynı ünvana ulaşması beklenen en büyük adaylar 850 ve 839 milyar dolar değerlemeleriyle Microsoft ve Google.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Facebook, Asya'daki ilk veri merkezini Singapur'da kuruyor
 
Comparex’de iki yılda 4 kat büyüme
 
İstanbul Yeni Havalimanı ile dünya daha akıllı

Analitik herkes için çocuk oyuncağı olacak
 
Sizin için küçük, güvenlik için büyük adımlar
 
Micro Focus yeni yapısıyla geleceği şekillendirmeye hazır
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X