3,8 milyar euroluk Şampiyonlar Ligi çeyrek finali

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalde mücadele edecek takımların toplam 3,8 milyar euro civarında piyasa değeri bulunuyor.


  FOTOĞRAF: AA
18.03.2017
3,8 milyar euroluk Şampiyonlar Ligi çeyrek finali

 

 

 

 

UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Buna göre eşleşmeler Atletico Madrid (İspanya) - Leicester City (İngiltere), Borussia Dortmund (Almanya) - Monaco (Fransa), Bayern Münih (Almanya) - Real Madrid (İspanya) ve Juventus (İtalya) - Barcelona (İspanya) şeklinde sonuçlandı.

AA muhabirinin Transfermarkt sitesinden derlediği verilere göre, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalde mücadele edecek takımların toplam 3,8 milyar euro civarında piyasa değeri bulunuyor.

Real Madrid, 766,80 milyon avroluk piyasa değeriyle çeyrek finaldeki en değerli takım konumunda bulunuyor. Real Madrid'i 753,50 milyon avro ile Barcelona izliyor. Bayern Münih ise 556,15 milyon avro ile en değerli üçüncü takım olarak yer alıyor.

Bayern Münih'i de 497,50 milyon avroyla Atletico Madrid izliyor. Böylece UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalde piyasa değeri açısından ilk 4 sıranın 3 tanesini İspanyol takımları oluşturuyor. Çeyrek finaldeki en değerli 5'inci takım 447,80 milyon euroyla Juventus oldu. En değerli son 3 takım ise 378,35 milyon euro ile Borussia Dortmund, 205,30 milyon euroyla Leicester City ve 197,80 milyon euroyla Monaco olarak yer aldı.

En değerli 2 futbolcu Barcelona'da
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalde mücadele edecek takımlar arasında en değerli 2 futbolcuya Barcelona sahip bulunuyor. Lionel Messi 120 milyon euroyla en değerli futbolcu olurken, Messi'yi 100 milyon euroyla Neymar takip ediyor. Çeyrek finaldeki en değerli üçüncü oyuncu 100 milyon euroyla Real Madrid'li Cristiano Ronaldo olurken, Ronaldo'yu yine başka bir Barcelonalı olan Luis Suarez 90 milyon euroyla takip ediyor.

Çeyrek finalin en değerli beşinci oyuncusu 90 milyon avroyla Real Mardid'li Gareth Bale, altıncı oyuncusu 80 milyon euroyla Atletico Madrid'li Antonie Griezman oldu. Böylece UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki en değerli 6 oyuncu İspanyol kulüplerinden çıktı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Garanti Yatırım'dan Şok açıklaması
 
Fitch'ten Türkiye için büyüme analizi
 
Bütçe Mayıs'ta 2.7 milyar TL fazla verdi

KOBİ'ler için yerli derecelendirme
 
Kısa vadeli dış borç stoku 2,5 yılın zirvesinde
 
İşsizlik yüzde 10.1'e geriledi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X